Zavrieť

Porady

Správnosť oznámenia o ukončení prac. zmluvy počas skúšobnej doby

Dňa 10.11.2016 som nastúpila do zamestnania na základe prac. zmluvy ako zástupkyňa vedúcej predajne na dobu neurčitú s 3 mesačnou skúšobnou dobou. S účinnosťou od 1. 1. 2017 som dostala dodatok k PZ, kde sa mi zmenila funkcia a plat, povýšili ma na vedúcu predajne a dvihli mi plat. Avšak nečakane 25. 1. 2017 na konci smeny mi dali podpísať oznámenie o ukončení pracovného pomeru ku dňu 25. 1. 2017. Tam sa však uvádza:" Na základe Pracovnej zmluvy pôsobíte u Zamestnávateľa od 10. 11. 2016 na pracovnej pozícii vedúci predajne v prevádzkarní Zamestnávateľa... (avšak to nie je pravda, lebo v tejto funkcii som až od 1.1.2017). Je toto oznámenie v súlade so zákonom? Môžem sa voči nemu nejako odvolať? Podotýkam, že som ho v ten deň 25.1.2017 podpísala, lebo som bola v takom šoku - vôbec som to nečakala, podotýkam, že som nijako neporušila pracovnú disciplínu a ani zo strany zamestnávateľa mi nebolo nič vyčítané ako nedostatok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Oznámenie o skončení PP je v súlade so ZP. Tá nesprávna formulácia nijako nemení podstatu , a to skončenie PP v SD.
    i&g Nemusí nejako zamestnávateľ zdôvodniť svoje konanie, keď v priebehu mesiaca najprv zamestnanca povýši a následne mu dá výpoveď?
    Tweety nie, nemusí, a nie je to výpoveď

    Správnosť oznámenia o ukončení prac. zmluvy počas skúšobnej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.