Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme k RZD za r. 2016

Kedy označujete potvrdenie ako OPRAVNÉ?
V zákone sa píše, ak ...Ak zamestnávateľ alebo zamestnanec zistil, že potvrdenie podľa § 39 ods. 5 zákona obsahuje nesprávne údaje, vystaví opravné potvrdenie do konca mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom zistil, že potvrdenie obsahuje nesprávne údaje alebo do konca mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom zamestnávateľa na túto chybu zamestnanec upozornil. V potvrdení zamestnávateľ vyznačí, že ide o opravné potvrdenie.
Opravné je iba vtedy, ak sa zmenia peňažné údaje?
Počula som od jednej účtovníčky iný názor :
- potvrdenie sa vystavuje pri skončení PP - t.j. v deň skončenia PP je to riadne potvrdenie
- po vyplatení mzdy - ďalšie potvrdenie , ale to má byť vraj opravné... a ďalšie vystavené k RZD tiež opravné.
Ja takto nepostupujem - stále vystavujem bez označenia opravné (iba v prípade, ak som vydala potvrdenie a následne sa opravovala mzda).
Ako postupujete vy?



Nevie nikto poradiť?
Naposledy upravil Daniela12345 : 06.02.17 at 18:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    milagros208 Zamestnávateľ vystavuje "jedno" potvrdenie o príjme za celý kalendárny rok. Ak teda vydal toto potvrdenie po skončení PP a potom napr. zamestnanec ešte nastúpil do toho istého zamestnania, vydá mu "opravné" potvrdenie, kde bude príjem z prvého aj druhého PP spolu. Ak nastúpi takýto zamestnanec niekoľkokrát za rok, bude tých "opravných" potvrdení niekoľko.
    Daniela12345 Mám ešte dotaz:
    bývalí zamestnanci telefonicky žiadajú ešte raz zaslať potvrdenie k daňovému priznaniu . Budem postupovať správne, ak ho vystavím "riadne" (t.j. jeden PP za rok) peňažné hodnoty sa nemenili.
    Tweety Je to riadne .
    Daniela12345 Ďakujem za pomoc.
      zbaliť

    Potvrdenie o príjme k RZD za r. 2016

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.