Zavrieť

Porady

Ako sa odvolat voci rozhodnutiu Socialnej poistovne?

Prosim o radu, ako sa odvolat voci rozhodnutiu Socialnej poistovne o znizeni sumy invalidneho dochodku. Preskumanim invalidity doslo k zmene z povodnej plnej invalidity na terajsiu 45%. Dakujem.
Igor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Igr
    Prosim o radu, ako sa odvolat voci rozhodnutiu Socialnej poistovne o znizeni sumy invalidneho dochodku. Preskumanim invalidity doslo k zmene z povodnej plnej invalidity na terajsiu 45%. Dakujem.
    Igor

    Budem informovať z vlastnej skúsenosti. Toto isté sa stalo mojej mame. Podala odvolanie na súd, ktorý jej to však všetko zamietol a ešte z nej urobili blbca, že čo vlastne chce, veď v dnešnej dobe vyžiť z 2.740,- Sk je samozrejmosť. Už pri informovaní sa na Sociálnej poisťovni ako podať odvolanie jej síce pracovníčky ochotne poradili, avšak povedali, že nepoznajú nikoho, kto by uspel. VEĽA ŠŤASTIA!

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ja poznám takého, čo uspel. Naša upratovačka bola prehodnotená a uznaná na 50% invalidity. Jej ošetrujúci lekár jej však odporučil sa odvolať, nakoľko jej zdravotný stav nezodpovedá prehodnoteniu. Podala si odvolanie spolu s dokladmi od lekára o zdravotnom stave na soc. poisťovňu do Trenčína (je z PB) a cca pred dvoma týždňami si ju pozvali. Preskúmali správy od lekára a uznali ju spätne od 08.11.2005 za plne invalidnú.

    Presnú formu odvolania neviem, ale bude to ako každé iné odvolanie. Možno by som ešte počkala, kým príde do platnosti nový zákon o soc. poistení od 01.08.2006 a potom podala podnet na znovuprehodnotenie. Tak mi bolo poradené na soc. poisťovni u nás. Myslím, že sa o tom hovorilo aj v médiach.

    Takže veľa šťastia!!!

    Žarnov je offline (nepripojený) Žarnov

    Žarnov
    Na konci rozhodnutia je poučenie o opravnom prostriedku, to si treba dôkladne prečítať. Totiž náhodou dnes som dostala rozhodnutie o znížení inv.dôchodku na základe prehodnotenia, kde mi priznali 50 % pokles schopnosti pracovať. Ja sa však mienim odvolať, lebo som nemala určený dátum prehodnocovania podľa starého zákona a napriek tomu ma predvolali na prehodnotenie. Ústavný súd rozhodol 28.6.2006, že takýto postup je protiústavný, lebo je retroaktívny a to: § 263 ods.2, 4 až 7 zákona č. 461/2003 nie je v súlade s ústavou. Parlament teraz musí rozhodnúť, čo s tým, má na to až pol roka,aby to opravil zákonom a potom Soc.poisťovňa bude spätne posudzovať inv.dôchodky priznané pred rokom 2004. Takže cirkus na druhú! A odnesú si to chudáci invalidi!

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Nechcela som nikomu brať nádej ani nič podobné. Moja skúsenosť je taká ako som napísala. A pridám ešte, že aj my patríme pod pobočku SP Trenčín. Ešte pridám, že v mojom prípade išlo o stanovenie diagnózy a jej kategorizovanie podľa zákona. Konkrétne - viac diagnóz súbežne, stanovených už pri priznaní invalidity. Stav nezmenený, klasifikovanie jednej z diagnóz ako hlavnej a priradenie miery poklesu. Ďalšie z diagnóz boli zaradené do vyššej % miery poklesu. Pri informovaní sa na nový zákon platný od 1.8.2006 a znovuprehodnotenie jej bolo odporučené nechať to tak, nakoľko v tejto oblasti sa zákon zmenil minimálne. Snáď nám svitne nová nádej.
    Ostatným VEĽA ŠŤASTIA.

    Ako sa odvolat voci rozhodnutiu Socialnej poistovne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.