Zavrieť

Porady

Uctovanie faktur na prelome rokov

Ak mi prišla faktúra 30.1.2017 ale dátum dodania na faktúre je 20.12.2016, môžem ju zaúčtovať do januára?
Naposledy upravil ivka70 : 30.01.17 at 12:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    https://podpora.financnasprava.sk/75...3%ADtanie-dane
    Otázka č. 6 – Odpočítanie dane na prelome kalendárnych rokov
    Platiteľovi dane, ktorý je mesačným platiteľom DPH boli doručené dňa 28. 1. 2015 tri faktúry so zdaniteľným plnením 31. 12. 2014 . Faktúry boli doručené po podaní daňového priznania za mesiac december 2014, Môže si platiteľ dane uplatniť odpočítanie dane v daňovom priznaní za január 2015?
    Odpoveď
    Podľa § 51 ods.2 zákona o DPH platí, že právo na odpočítanie dane, ktoré vzniklo v decembri 2014 ( a mohlo byť uplatnené v decembri t.z. ,že platiteľ mal aj faktúru k dispozícii), musí byť uplatnené najneskôr za zdaňovacie obdobie december toho istého kalendárneho roka. Ak teda platiteľ požadovaný doklad nemá, môže si odpočítať daň za to zdaňovacie obdobie, v ktorom dostane doklad. Ak teda platiteľ obdržal faktúry až 28. 1. 2015, môže si uplatniť odpočet dane za zdaňovacie obdobie január 2015.
    Marcela Hudecová1 ďakujem :-)

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    DPH - áno, daň z príjmov - išla by som cez 326, resp. 323
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 dph ano? z roku 2016 uctovat do roku 2017? to sa da? ved dph sa uctuje do konca zdanovancieho obdobia, najneskor do 31.12. prislusneho roku...
    Reina Z pohľadu DPH , ak nemáš doklad (ak je to fa z tuzemska) nemôžeš si dph odpočítať. Doklad ti prišiel v januári (po podaní DP DPH). V tomto prelomovom období je to možné. Takto nám to povedala Ing. janbloková z MF SR sa školení.
    cinky16 Ok,super nevedela som,dakujem,viem o nieco viac
      zbaliť

    Uctovanie faktur na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.