Zavrieť

Porady

DoVP vyplatená v 01/2017 - Výkaz poistného príspevkov za 01 alebo 02/2017 ??

Dobrý deň,

mám DoVP na nepravidlený príjem (12/2016 - 01/2017), odmena vyplatená v 01/2017. Ako je to s Výkazom poistného a príspevkov? Posielam ho za 01/2017 - príjmy zúčtované v tomto mesiaci alebo za 02/2017?

Na SP mi jedna pani povedala, že za 012017, kedy bola vyplatená odmena a druhá pani zase, že za 022017 a označiť "po skončení", lebo že nemôže byť dohodár vo VPP za ten istý mesiac, čo sme ho odhlasovali a zaplatiť do 8.2. odvody.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivusik_Pampusik ja si tiež myslím že 01 keď je vtedy príjem vyplatený..lebo mne tá druhá pani tvrdila, že keď to dám za 012017, tak sme poistné mali zaplatiť ešte do 8.1.
    Tweety Podstatným je vyplatný termin.
    Ivusik_Pampusik Odmena splatná po skončení dohody, tá končila v 01, vyplatená bola 01 a VPP mi vychádza tiež 012017, kedy bola vyplatená odmena a splatnosť VPP do 8.2.2017. Je to takto správne? A zaškrtáva sa na VPP aj kolónka po skončení, keď sa jedná o dohodu s Nepravidelným príjmom?
      zbaliť

    DoVP vyplatená v 01/2017 - Výkaz poistného príspevkov za 01 alebo 02/2017 ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.