Zavrieť

Porady

Porušenie § 98 ods. 8????

Prosim poradte...vobec nerozumiem paragrafu 98 ods.8.....zatial protokol z Inspektoratu prace v rukach nemam ale telefonicky ma informovali, ze u jedneho zamestnanca v obdobi 4mesiacoch Jan-Apr 2016 doslo k prekroceniu limitu priemernej dlzky zmeny......

Neviem ako to vyratat.

V januari ma odpracovanych 157,5hod+7,5hod ma nadpracovanych
Vo februari ma odpracovanych 161,5hod
V marci 172,5hod a v aprili taktiez 172,5hod
Zamestnanec sa povazuje za zamestnanca pracujuceho v noci, nakolko sa predpoklada rocne viac ako 500hod v noci, pracuje 37,5hod tyzdenne.

Ked si vezmem fond prac.casu pri 5dnovom prac.tyzdni, tak v januari to vychadzalo 21 dni aj so sviatkami, vo februari 21 dni, v marci 23 dni a v aprili 21 dni.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    86 dni (86 = 21+21+23+21)* 7,5 hodiny je 645 hodin.
    On odpracoval 671,5 hodiny (671,5 = 157,5+7,5+161,5+172,5+172,5).
    Ak ani jedna z tych hodin nebola nadcasova, prekrocil v priebehu 4 mesiacov pracovny cas o 26,5 hodiny.
    Jeho priemerna dlzka pracovnej zmeny bola 7,8 hodiny (671,5/86), pricom podla tyzdenneho pracovneho casu mala byt 7,5 hodiny.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sam3 Su v 671,5 hod zaratane aj nadcasy - celkovo 52,5hod. tie tam neratam? a v takom pripade sme nic neporusili? lebo potom neviem co sa inspektorovi nepaci...
    ivka70 ak su tam nadcasy zaplatene s nadcasovym priplatkom, potom skor nejake hodiny chybaju.
    asi nezostava nic ine, len pockat na protokol
    sam3 neuveris.....fakt sa pomylil a pocital aj s nadcasmi...teda vbsetko ok
    ivka70 verim, ze ti odlahlo
    radsej takto ako mat problem
      zbaliť

    Porušenie § 98 ods. 8????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.