Zavrieť

Porady

Autorské práva na cudzojazycné slová

Napísal som šikovný SW na výuku slovíčok cudzích jazykov, ktory planujem spristupnit prostrednictvom webu. K softweru treba este naplnit databazu cudzimi slovickami a ich prislusnymi prekladmi. Clenenie slovicok v databaze do skupin by som vsak chcel spravit podla rozdelenia do kapitol v niektorej komercne dostupnej ucebnici cudzieho jazyka tak aby sa pouzivatel SW mohol ucit nove slovicka v sulade s progresom podla tej-ktorej ucebnice. Chcel by som vediet, ci zadelenim slovicok do skupin takymto sposobom nahodou neporusim autorske prava autora danej ucebnice. Prosim o kvalifikovaný názor. Ďakujem.
Naposledy upravil SachMat : 02.02.17 at 08:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Mohlo by sa to brať ako spracovanie, rozširovanie, extraciu či reutilizáciu a pod. databázy autora učebnice - pozri k tomu § 131 a nasl. autorského zákona č. 185/2015.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...5/185/20160701
    misoft Dalo by sa o tom polemizovať. Pokiaľ by ako základ pre triedenie bral samotnú databázu slov - teda napr. určitý slovník, v tom prípade by sa jednalo o uvedený prípad. Ale pokiaľ by vytváral vlastne zadeľovanie do skupín a tried slov podľa svojho - už by sa nejednalo o spracovanie inej databázy.
    Na cudzie slová (na cudzí jazyk) totiž autorské právo neexituje napr. chlieb - bread - existuje autorské právo na bread? Pomenovanie potraviny v anglickom jazyku? Asi neexistuje.

    Autorské práva na cudzojazycné slová

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.