Zavrieť

Porady

vydanie potvrdenia o vykonaní dobrovoľníckej práce pre darovanie 3%

Prosím o vysvetlenie nejasného bodu v podmienkach vydania potvrdenia o vykonaní dobrovoľníckej činnosti pre účel poukázania 3% dane z príjmu.

V zákone 406/2001 o dobrovoľníctve sa v §2 píše, kto je dobrovoľník:
(1) Dobrovoľníkom je fyzická osoba, ktorá na základe svojho slobodného rozhodnutia bez nároku na odmenu vykonáva pre inú osobu s jej súhlasom v jej prospech alebo vo verejný prospech dobrovoľnícku činnosť založenú na svojej schopnosti, zručnosti alebo vedomosti a spĺňa podmienky ustanovené týmto zákonom, ak dobrovoľnícku činnosť
a) vykonáva mimo svojich pracovných povinností, služobných povinností a študijných povinností vyplývajúcich jej zo zákona, z pracovnej zmluvy, zo služobnej zmluvy, zo študijného poriadku alebo z iného obdobného pre neho záväzného dokumentu,
b) nevykonáva pre orgán alebo funkcionára právnickej osoby, ktorej je členom, zamestnancom, žiakom alebo študentom,
c) vykonáva mimo svojho podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti.
Som členkou kynologickej záchrannej brigády, kde cvičíme psov na vyhľadávanie osôb na plochách a v ruinách, robíme rôzne ukážky záchranáriny na akciách, v školách a škôlkach a samozrejme chodíme na ostré pátracie akcie po celom Slovensku. Podľa bodu b) to chápem tak, že brigáda, ktorej som členom, mi nemôže vydať potvrdenie o vykonávaní dobrovoľníckej činnosti, je to tak? Ak áno, bude v poriadku, keď si potvrdenie o vykonávaní dobrovoľníckej činnosti vydáme s inou záchrannou brigádou navzájom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    vydanie potvrdenia o vykonaní dobrovoľníckej práce pre darovanie 3%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.