Zavrieť

Porady

Havarijné poistenie

Ahojte, poraďte mi na aké účty mám zaúčtovať, ak nám poisťovňa vráti zvyšok peňazí pro zrušení havarijnej poistky auta. Mám to zaúčtovať, až keď prídu peniaze na účet, alebo s dátumom kedy prišiel list z poisťovne. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ajkami
    Ahojte, poraďte mi na aké účty mám zaúčtovať, ak nám poisťovňa vráti zvyšok peňazí pro zrušení havarijnej poistky auta. Mám to zaúčtovať, až keď prídu peniaze na účet, alebo s dátumom kedy prišiel list z poisťovne. Ďakujem.
    Na základe listu z poisťovne zaúčtujem s dátumom ukončenia zmluvy. Ak sa vrátenie peňazí týka toho istého účtovného obdobi......378xx/568xx.

    Ajkami je offline (nepripojený) Ajkami

    Ajkami
    Mám ešte doplňujúcu otázku. Čo v takom prípade keď zmluva bola vypovedaná 3.4.2006 ale majiteľ doniesol list až 30.6., a peniaze mu poslali šekom domov a šek nedoniesol. Ako mám postupovať? Mám naúčtovať list, aj keď nemám doklad o prijatí penazí? Ďakujem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ajkami
    Mám ešte doplňujúcu otázku. Čo v takom prípade keď zmluva bola vypovedaná 3.4.2006 ale majiteľ doniesol list až 30.6., a peniaze mu poslali šekom domov a šek nedoniesol. Ako mám postupovať? Mám naúčtovať list, aj keď nemám doklad o prijatí penazí? Ďakujem.
    Poisťovňa mu poukázala na súkromné meno a adresu "preplatok" poistného, ktorý patrí firme. Tak? Hovoríme vôbec o aute zaradenom vo firme do užívania?

    Ajkami je offline (nepripojený) Ajkami

    Ajkami
    Áno, pretože v živnostenskom liste je uvedená adresa bydliska, ale prevádzku má na inom mieste a skoro všetky doklady mu chodia na adresu bydliska. Ja som vo firme iba 3 týždne ale pokiaľ viem jedná sa o auto, ktoré patrilo firme a ktoré predali.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Neviem aké sú možnosti tvojho SW. Ak ti nedovolí pridať interný doklad 3.4., resp. s iným dátumom, ktorý predchádzal príjmu peňazí, zaúčtuj ho s aktuálnym dátumom. V prvom rade musíš znížiť náklad, o ktorom si účtovala pre rok 2006. Pohľadávka voči poisťovni ti však zostane visieť, pokiaľ nemáš doklad o príjme. Je na podnikateľovi, aby dal teraz vec do poriadku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.