Zavrieť

Porady

Úhrada zdravotných odvodov - chýbajúce doklady o úhrade

SZČO uhrádzal ZP nepravidelne a z viacerých účtov. Svoj účet predložil, časť je hradená z účtu, ktorý je na meno inej fyzickej osoby a na časť úhrad nemá doklad. Môžem tieto zdravotné odvody zaúčtovať v JÚ na základe potvrdenia zo ZP o prijatých úhradách za príslušné obdobie? Je rozdiel, ak by boli výdavky uplatňované % z príjmov?
Naposledy upravil Natty : 07.02.17 at 22:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    áno, môžeš to zaúčtovať na základe potvrdenia o prijatých úhradách zo ZP.. Nie, nie je rozdiel.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Natty Doplním ešte otázočku v tejto súvislosti, a síce, ak v potvrdení zo ZP o prijatých úhradách sú platby spárované inak, ako v účtovníctve za rok 2014 a 2015, je potrebné celý peňažný denník a všetko ostatné s tým súvisiace preúčtovať podľa tohto potvrdenia? Tieto rozdiely vznikli v dôsledku nepravidelných platieb v nesprávnej výške a poisťovňa si to v r. 2016 spárovala ináč, ako to je v účtovníctve za predošlé roky... Výška úhrad je nezmenená, len niektoré obdobia sú rozkúskované vo viacerých platbách. Neviem si predstaviť, že by som to mala teraz celé spätne prerábať a dúfam, že to nebude nutné. Poradí niekto, prosím, ako mám postupovať?
    veronikasad Poisťovňa sparovala platby uhradené v roku 2016 s nedoplatkom RZZP za rok 2014 a 2015?
    veronikasad Pokiaľ nie je pri platbe uvedený správny špecifický symbol, poistovna použije platbu na úhradu najstaršej pohladavky
    Natty Je to ako píšeš. Riešim teraz, či to mám podľa toho preúčtovať aj za uplynulé roky? Očakávala som pôvodne, že vzniknuté rozdiely budú uvedené v RZZP, ale keďže boli tak minimálne, žiadny preplatok za rok 2014 nebol vrátený späť a za rok 2015 je RZZP nulové. V decembri 2016 poslala ZP prípis so spárovanými platbami, ktoré nesedia so spracovaným účtovníctvom za predošlé roky. Problém je, že v JÚ v záväzkoch za rok 2015 vykazuje szčo nedoplatok a za rok 2016 už preplatok. Zistila som, že jedna platba v roku 2015 nie je vôbec zaúčtovaná, keďže k nej nie sú doklady a ani nevedno pôvod tej platby (táto robí aj preplatok). Som z toho zúfalá, čo s tým...
    Natty Celý chaos vznikol v roku 2015, kedy boli platby hradené celý rok v nižšej sume a na konci roka bola odvedená jednorázovo vyššia suma. Ovšem už aj v roku 2014 eviduje ZP úhradu za 01/2014 vo výške akoby za 12/2013, ale szčo je až od 01.01.2014! V roku 2014 má uhradené szčo odvody za 01-12/2014 v správnej výške (vrátane mesiaca december), ale ZP vykazuje preplatok z rozdielu platby prijatej v mesiaci január 2014. Podľa mňa úhrady v roku 2014 nie sú v poriadku spárované zo strany ZP. Ale ako píšem, hlavný chaos je až v roku 2015...
    Katy a R mala by si tam mať aj dátumy - kedy to bolo skutočne uhradené ... takže ty sa riaď podľa toho. (a urob si vlastnú evidenciu s poznámkami - aby si mala aj do budúcnosti) . Oni si tie platby potom presúvajú a delia hocijako. A pri všeobecnej ZP vôbec nie je pravda - že sa riadia špec symbolom, ani že uhrádzajú prednostne najstaršie predpísané platby - videla som, ako to zadala pracovníčka ZP -odbuka dobuka (neviem, čo zaklikla v programe, musela niečo zle nastaviť - ale malé sumičky zo starých období boli presunuté na neskôr - a potom zase nové platby boli priradené k tým starým - a pritom preddavky boli platené v správnej výške a so správnym ŠS)
      zbaliť

    Úhrada zdravotných odvodov - chýbajúce doklady o úhrade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.