Zavrieť

Porady

Faktúra za pobyt /školenie

Sme sro platca DPH. Zamestnanci idú na školenie /pobyt 4 dni..je to možné uplatniť si do nákladov / resp. DPH? Podľa šéfa..áno...no ja mam trochu pochybnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Myslíš faktúru za školenie? To áno, to je daňovo uznaný náklad s nárokom na odpočet dph. Ubytovanie a ostatné náklady súvisiace so školením si zamestnanci uplatnia cez cestovný príkaz. Tam už nárok na odpočet dph nie je.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 lebo na faktúre mám uvedené že ,,pobyt,, musí tam byť uvedené aj aké školenie atď? Alebo to dať čerpanie zo SF ? neviem
    Tweety najprv zisti, čo to vlastne je, lebo školenie je jedno a pobyt , to môže byť rekreácia..., to je možné preplatiť zo S.F:
    timejka200 je to pobyt ale oni to dali na firmu faktúru....ale oni tam n apisu hocico ..ved vies ako to funguje...no rozhodujúci je asi text keď tam napíšu že školenie zamestnancov tak je to potom ok?
    Tweety ale aký poby, veď niekto ho objednal, tak musí vedieť o čo ide, či?
    timejka200 veď ale oni idú tam ako rodina..chápeš len to chce dať do nákladov ..faktúru vystaví hotel akú chces....Momentálne mám len zálohovú kde je napísané pobyt. Ale o ni to zmenia na školenie zamestnancov......
      zbaliť

    Faktúra za pobyt /školenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.