Zavrieť

Porady

Ako získam peniaze naspäť ?

Dobrý deň, pred týždňom som cez e-banking odoslala určitú sumu na účet. Ona mi následne mala poslať vestu. Pani sa však neustále len vyhovára a obávam sa že nakoniec nič nepošle. Údaje o nej nemám. Jediné čo mám je číslo účtu. Ako postupovať v takomto prípade? Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ako postupovať v takomto prípade?
    Každý, kto posiela súkromnej osobe peniaze vopred, no nedostane tovar, má následne dve možnosti :
    Varianta č. 1

    Varianta č. 2

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    mal si si dať poslať tovar dobierkou a zaplatiť až po doručení a skontrolovaní tovaru. Ľudia sa fakt asi nikdy nepoučia. Pokiaľ to bol tovar za pár €, tak sa tým nebude nikto zaoberať, ani polícia, ani SOI. Ešte by si mohol skúsiť behnúť do banky a nahlásiť túto platbu ako mylnú, ale obávam sa, že už ti to nepomôže. Ostáva ti len sa zmieriť so svojou chybou a na budúce si dávať lepší pozor.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bjuty smis kde to tak funguje ?

    že preberieš zásielku, tovar si skontroluješ a až potom, ked budeš spokojný zaplatíš ??
    Martuk na dobierku pošlem a prachy zaplatím až po prevzatí zásielky a nie prevodom dopredu. OK, tá kontrola tovaru bola asi blbosť, ale s tou dobierkou to ide. Krom toho Amstradova veta potvrdzuje môj koment: kurier nepusti zasielku z ruk az do zaplatenia. Čiže najprv preberiem zásielku a až potom kuriérovi zaplatím.
    buchač Martuk (Dnes 09:37) Čiže najprv preberiem zásielku a až potom kuriérovi zaplatím.
    ======================
    Dokonca máš právo zásielku pred kuriérom otvoriť.

    Príklad...nie jeden kúpil mobil ... presnejšie zaplatil solídne love za "mobil" vopred.
    Po otvorení zásielky sa ale ukázalo, že vo vnútri bol kameň.


    Čiže kuriérovi síce zaplatíš, preberieš zásielku.
    No kuriér bude ako svedok pri tom, či je obsah zásielky správny.
    Lebo inak je to len tvrdenie odosielateľa proti tvrdeniu kupujúceho.
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Kto stale aktualizuje datum prispevku na dnesok???

    Ako získam peniaze naspäť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.