Zavrieť

Porady

DKV karta účtovanie

Dobrý deň,viete mi niekto poradiť ako účtovať FA od DKV za použitie palivovej karty?Ďakujem.
Naposledy upravil 4iveta : 14.02.17 at 17:00
Monika Kováčová čo konkrétne nevieš? DKV posiela vyúčtovanie, t.j. výpisy z tankovania, ktorá neslúži na odpočítanie DPH a Faktúry z jednotlivých štátov EÚ, vrátane DPH iného členského štátu, alebo bez. Otázka je veľmi všeobecná, mohli by ste špecifikovať dodávku na faktúre?
4iveta ide mi o to,či môžem účtovať jednotlivé FA ako PHM,diaľničné poplatky do nákladov bez DPH z jednotlivých štátov EU a bločky priložiť k FA,alebo sa musia účtovať všetky bloky.
DKV refunduje DPH z platieb v štátoch EU cez Remobis,takže na sumárnom výpise o refundovanú DPH poníži náš záväzok.Bolo by dosť prácne účtovať také množstvo dokladov(bločkov).Na jednotlivých FA je sumár-poplatky,PHM napr.platby DKV v AT.To by som zaúčtovala na účty 501xxxPHM a 538-diaľničné poplatky a potom refundáciu DPH ako 501xxx mínusom,keďže DPH je len na PHM.Neviem,či som sa dosť jasne opýtala:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Predpokladám, že spoločnosť DKV na základe zmluvy uzatvorenej s používateľom tankovacej karty koná v postavení dodávateľa a používateľ kariet má právo disponovať s dodaným tovarom (PHM) ako vlastník po natankovaní. Preto mám za to, že doklady z terminálom o počte litrov a sumách nie sú dokladmi na účely odpočítania dane, resp. samozdanenia, ale tvoria len prílohu k faktúre - výpisu z transakcií a zaúčtovanie 501AEFPHMvIČŠ by malo byť v poriadku. Inak je to v prípade nákupu diaľničnej známky SK, kde je dokladom na účely DPH určite faktúra s NDS. V prípade odpočítania DPH na vrátenie a následného mínusového vvyúčtovania, by som tiež takýto postup nepovažovala za nesprávny. V každom prípade, ešte si nejaké skutočnosti preverujem. Avšak účtovanie každého dokladu o nákupe PHM jednotlivo cez ID sa mi zdá zbytočné. P.S. Diaľničné poplatky sa účtujú 518AE, účtovanie 538 je nesprávne.

    DKV karta účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.