Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Zistiť, kde je chyba a tú opraviť.
    Návod:
    1. Počiatočné stavy salda a HK
    2.Smerovanie účtov do salda
    3. porovnávať štvrťroky, potom mesiace, dekády, dni.

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... zaujímavá otázka - zaujímalo by ma, ako vzniká taký rozdiel, mne sa zatiaľ takýto prípad nestal - v mojom softe sa zo zaúčtovaných prípadov vytvára HK i saldokonto, a zatiaľ sa vždy údaje zhodovali.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ napríklad tak, že ručne účtuješ nejaký interný doklad a omylom použiješ saldokontný účet. V podstate preklep.... Treba zistiť, aký je rozdiel, kde vznikol. Lebo potom je pravdepodobné, že nesedí aj iný účet
    karakul ... takáto chyba je u mňa vylúčená, ak zadám saldokontový účet, vždy pýta odo mňa IČO, VS,... bez toho nepustí ďalej,.... aspoň ja mám tak nastavený soft...
    Dáša_ no potom je napríklad taká možnosť, že úhrada faktúry nie je nahratá ako úhrada, ale napríklad ako dotácia pokladne. Všeličo je možné a možné je aj to, že existujú sw, ktoré dokážu predvídať aj to, keď niekto úhradu vo výške pár centov prehliadne ....
      zbaliť

    ako vyrovnať rozdiel medzi hlavnou knihou a saldokontom ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.