Zavrieť

Porady

Je daňovo uznateľné nájomné v prenajatom dome, ktorý slúži na bývanie aj podnikanie?

Mám v úmysle si prenajať rodinný dom od fyzickej osoby (neprepojenej). Podnikám ako expert/poradca v oblasti ľudských zdrojov/koučing manažérov/tréningy a to formou jednoduchej s.r.o. kde zamestnávam sám seba. V rodinnom dome budem bývať s rodinou a zároveň ho používať ako kanceláriu pre svoju prácu. Nájomnú zmluvu chcem uzavrieť na tú moju eseročku, aby som si mohol zahrnúť do daňových nákladov zaplatené nájomné, resp. jeho časť, pretože predpokladám, že celé nájomné do daňových nákladov asi nepôjde. A to sú moje otázky: Ako dostať do daňových nákladov čo najväčšiu časť nájomného? Podľa akého kritéria určiť, koľko zo sumy nájomného si môžem uplatniť z titulu podnikania do daňových nákladov eseročky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Je daňovo uznateľné nájomné v prenajatom dome, ktorý slúži na bývanie aj podnikanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.