Zavrieť

Porady

výpočet odpisu auta

dobrý deň, v roku 2016 som účtoval 80% výdavky na auto. ostatok na odpis z roku 2015 som mal 7098 eur. Ak by som odpísal za rok 2016 100% bolo by to 2937 eur. ale mal by som odpísať 80%. Otázka. Tých 80% sa vypočíta za vstupnej ceny auta, alebo zo zostatku z roku 2015? a ako to bude so zvyškom tých 20%? ďakujem za odpovede.

Vie mi niekto napísať sem? lebo cez profil mi nejako nejde poslať odpovede na otázky. Ďakujem.
Naposledy upravil lotina : 16.02.17 at 10:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Odpis za daný rok sa jednoducho rozdelí na výdavok ovplyvňujúci základ dane a výdavok neovplyvňujúci základ dane (resp. náklad neovplynujúci základ dane a náklad ovplyvňujúci základ dane).

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Odpisy vypočítaš podľa vyhlášky, rovnomerné, alebo zrýchlené, auto sa odpisuje štyri roky. Vždy vypočítaš "celé", len do nákladov zúčtuješ 80%.
    zanetka68 Daňové odpisy sú podľa zákona o dani z príjmov a zrýchlené odpisy sú po novom iba v 2. a 3. odpisovej skupine.

    výpočet odpisu auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.