Zavrieť

Porady

Príjem zo závislej činnosti len z ČR - povinnosť podať DP v SR aj ČR?

Dobrý den, chcela by som sa opýtať, či má fyzická osoba povinnosť podať danové priznanie na Slovensku aj v Českej republike, ak v roku 2016 poberala len príjmy zo závislej činnosti z Českej republiky v mesiacoch 1-5/2016. Úhrn zdaniteľných príjmov bol približne 91000,- CZK, iné príjmy nemala žiadne. Podľa mna musí podať DP typ A na Slovensku, neviem však, či nie aj v Českej republike. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Musí podať aj na SVK - celosvetové príjmy. Určite musí podať DP aj v ČR

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    dane sa platia v zásade tam, kde sa dosiahli - teda máš príjem zdanený v ČR - tak tam. Mohol si možno požiadať zamestnávateľa (neviem presne, aké majú termíny a či spĺňaš podmienky?) - ale ak si tak neurobil -
    - tak podáš DP ako nerezident v ČR - a bude to pre teba aj výhodné - lebo si môžeš uplatniť "Základní daňovou slevu" , ktorú si za tých 5 mesiacov nemal celú uplatnenú ... takže ti niečo aj vrátia
    No a na slovensku spravíš DP ako rezident - z celosvetových príjmov - nebudeš nič platiť - použiješ metódu vyňatia príjmov. V podstate je to formálna záležitosť.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ALEXOLIVER Dakujem pekne za odpoved. Bývalý zamestnávateľ v CR odmietol urobiť ročné zúčtovanie dane, takže zamestnanec si to musí riešiť sám. Ešte raz dakujem, veľmi mi to pomohlo.
    Katy a R môže byť, že zahraničným nemusia robiť ??? nepoznám presné podmienky...nazdravie
    ALEXOLIVER Vedeli by ste mi prosím ešte poradiť k tejto téme? Pripravila som české aj slovenské DP. Ku ktorému DP priložím originál českého Potvrzení o zdanitelných príjmech....? Podľa mna k českému a k slovenskému bude stačiť kópia? Ak máte niekto takúto skúsenosť, budem vďačná za radu. Dakujem.
    kn-alka originály sa nikdy nevydávajú z ruky, všade idú len kópie
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ALEXOLIVER ak tomu správne rozumiem, nemusí podávať danové priznanie v ČR, len na Slovensku
    Tweety Nie, nesprávne. Podá v ČR aj v SR z celosvetových príjmov.
    ALEXOLIVER Dakujem za odpovede.
      zbaliť

    Príjem zo závislej činnosti len z ČR - povinnosť podať DP v SR aj ČR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.