Zavrieť

Porady

DP z príjmov za osobneho asistenta ZŤP

Minulý rok som vykonával prácu osobného asistenta ZŤP osobe (pritom som nikde nepracoval ani nebol evidovaný na Úrade práce). Bolo to cca 300 hod/mesiac. Platia sa z tohoto prijmu aj odvody (nemocenské, sociálne, dlchodkové)? Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Odvody sa neplatia, ale platia sa dane!
    A samozrejme aj povinnosti na DU – registrácia, podávanie DP, tiež oznámenie v ZP.
    A keby si sa ako asistent prihlásil v SP – mohol si mať pri takomto vysokom rozsahu aj dôchodkové poistenie. (ako poistenec štátu).
    Ak si sa neprihlásil – tvoja škoda.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nexin O podaní DP viem. Takže nemocenské a dôchodkové by platil za mňa štát (neprihlásil som sa lebo som si myslel, že to budem robiť iba 2-3 mesiace). No čo už. Hlavne, že za to nehrozí pokuta (dúfam).
    Katy a R a registroval si sa na DU? , v ZP si nebol? ... tam môže hroziť pokuta!
    nexin Nebol bohužiaľ. Najviac ma mrzí DU, to bude asi pokuta, však? Mam iba zmluvu zo ZTP osobou.
    Katy a R a ešte robíš tú asistenciu ? ... friško to chod´d napraviť - na DU určite bude pokuta ..na ZP neviem,možno nie? A SP - tam sa tiež prihlás, je to škoda nevyužiť (iba dôchodkové).
    nexin Vďaka za radu, vybehnem tam. Pekný večer!
      zbaliť

    DP z príjmov za osobneho asistenta ZŤP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.