Zavrieť

Porady

Výpočet nedoplatku na ZP za rok 2016

Dobrý deň,
SZČO má za rok 2016 základ dane 7500,-€ odvody do SP 640,- a do ZP 600,-. Ako vypočítam, aký vysoký bude nedoplatok na ZP a SP za rok 2016?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ZD + zaplatené poistné do ZP a SP/1.486 x 14% - zaplatené preddavky za rok 2016 do konca roku 2016
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Ďakujem moc, takže vychádza nedoplatok za rok 2016 cca 100,-€ keď platil minimálne preddavky
    veronikasad Tie sumy si dala " z brucha" minimálne preddavky za .12 mesiacov sú vyššie. Ani SP nesedí...
    Iwett To sú jeho presné sumy. SZČO neplatila SP od 01.07., lebo nemala povinnosť. A na ZP platila preddavky 63,-€. Vyšiel mi nedoplatok cca 70,-€. Je to tak správne dúfam. Radšej overujem, kým začnem presviedčať, lebo minulý rok som pár ľudí prehovorila na paušál, a vyšli im veľké nedoplatky....som mala prúser

    Ďakujem ešte raz
    veronikasad Ak platil pravidelne odvody, určite to nie sú správne sumy
    SP 142.20 x 5
    ZP 56.35 + 11*60.06
    Iwett Bol PN a vyrátal si alikvotnu čiastku, na zdravotné platil viac, lebo mal asi v 2014 vyšší základ. Toto sú jeho skutočne zaplatené platby
    veronikasad Ak počas PN neplatil, tak mu pri takomto príjme vyjde nedoplatok na zdravotnom poisteni
    Iwett Však o ten mi ide.
    Tak vychádza cca 220,- sa ospravedlňujem teda nie 100,- Neviem, ako som rátala prvý krát...asi zlá kalkulačka
      zbaliť

    Výpočet nedoplatku na ZP za rok 2016

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.