Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typu B SZČO II.pilier

Dobrý deň, účtujem resp. vediem daňovú evidenciu podnikateľovi ... k papierom k DP mi doložil aj potvrdenie z Allianzu Výis z osobného dôchodkového účtu (Zmluva o starobnom dôchodkovom poistení). Môžem uplatniť sumu na zníženie dane v daňovom priznaní typu B? Viete mi prosím poradiť akú hodnotu mám vpísať do DP - mám tu niekoľko stĺpčekov , myslím že by to mala byť hodnota pripísaných DJ v EUR. Prosím poraďte. Ďakujem
veronikasad II. alebo III. pilier?
edúlik II.pilier
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirandolina je offline (nepripojený) Mirandolina

    Mirandolina
    Uvádzajú sa tam dobrovoľné príspevky do II. piliera = Dobrovoľné starobné dôchodkové poistenie, čiže nad rámec toho, čo posiela sociálka. Úľavu na dani si môžeš uplatniť vo výške 2% zo základu dane, najviac však 1029,60 €. Čiže vypočítaj si 2% zo základu dane a porovnaj to so sumou z výpisu z Allianzu. Ak je suma vo výpise vyššia ako tie 2%, do daňového priznania daj sumu tých 2%. Ale musí to byť maximálne tých 1029,60 €.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Sarlotka, veronikasad, JankaO, Jarka 1, Katy a R
    5
    veronikasad Súhlasím, na dobrovoľne príspevky som zabudla...
    edúlik Ďakujem, dobrovoľné príspevky v doklade má uveden 0,00€, takže predpokladám že nič nebudem do DP ani dávať,

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Príspevky do II. piliera nijako neovplyvnia základ dane danovnika. V DP ich nikde neuvádzas
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    edúlik Áno II.pilier sa nikdy nedával do DP. Mna zmiatlo to, že program Alfa plus pre predbežnom výpočte dane v časti prehľad, umožní ponuku II.piliera a pri vpísaní sumy z dokladu mi ponížilo aj daň.Tak som si myslela, že sú nejaké zmeny čo som nepostrehla.
    veronikasad Čítaj pozornejšie riadok 76, to určite nie je II. pilier
    edúlik Ďakujem za usmernenie.
      zbaliť

    Daňové priznanie typu B SZČO II.pilier

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.