Zavrieť

Porady

typ dan. priznania, ak je danovnik zamestnanec a zaroven SZCO, ale prijmy zo zivnosti nemal

Doby den,

aky typ dan. priznania mam vyplnit danovnikovi, ktory ma prijmy zo zavislej cinnosti a zaroven je aj zivnostnikom, avsak v r. 2016 nevykazuje ziadny prijem zo zivnosti?
Dakujem.
veronikasad Nemal ani žiadne výdavky (odvody)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Bud poda B a nevykaze ziadne prijmy zo zivnost alebo poda A a do poznamky napise, ze zo zivnosti nedosiahol ziadne prijmy.
    Naposledy upravil ivka70 : 25.02.17 at 17:06 Dôvod: preklep
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janka4 a ak ten danovnik zaplatil v roku 2016 nedoplatok na zdrav. poisteni, ktory mu vznikol z predoslej zivnosti z roku 2015? Je nutne spravit dodatocne dan. priznanie za rok 2015 a nedoplatok zahrnut do dan. vydavkov alebo mozem nedoplatok zahrnut do dan. priznania za rok 2016 (pretoze vtedy ten nedoplatok aj uhradil) a teda by som pouzila dan. priznanie typ B, kde by som uviedla prijmy zo zavislej cinnosti, nulove prijmy zo zivnosti, a vydavky zo zivnosti vo vyske nedoplatku na zdr.poisteni... avsak tak by mi zo zivnosti vysla danova strata..
    veronikasad O akú sumu nedoplatku ide?
    janka4 o 77,10 Eur
    veronikasad Plánuje ešte v budúcnosti podnikať, aby si mohol uplatniť stratu?
    janka4 áno, do budúcna podnikať plánuje
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    janka -môže a nemusí vykázať stratu - je to na ňom. Ak vykáže - spraví DP B - a v budúcnosti ju uplatní. len si treba zvážiť, či to za to stojí (a či vôbec bude mať z čoho tých 77 eur uplatniť v budúcnosti?) .. A hlavne! Či nemá nárok na DB - lebo ak áno - tak oň príde. a to by bol viac stratový ....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janka4 na dan.bonus narok nema.. teda aspon teraz nie, mozno v buducnosti. Takze by si mi odporucala spravit DP A len s prijmami zo zavislej cinnosti a nerobit ani dodatocne DP za rok 2015?
    Katy a R a platil vôbec daň z § 6 v roku 2015 ? či si vôbec má z čoho znížiť o tých 14 eur čo mu výjde?
    janka4 hmm.. no to neviem, budem musiet zistit. Vdaka za vsetky odpovede
      zbaliť

    typ dan. priznania, ak je danovnik zamestnanec a zaroven SZCO, ale prijmy zo zivnosti nemal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.