Zavrieť

Porady

Z coho postavit nizkoenergeticky dom?

Ako totalny lajk kladiem totalne lajcku otazku - z coho postavit nizkoenergeticky dom? Viem,ze teplotne modty sposobuje najma malta a lepidlo. Cize ist do montovaneho? Ak ano,z coho najlepsie-vzduch,vlna,drevo,polystyren? Postavil ste si niekto? Co by ste dnes urobili inak?
Vopred dakujem za nazory!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ked si totalny laik, tak to nechaj na projektantov, architektov, statikov, ...
    davidko Co projektant to iny nazor... zaujima ma nazor niekoho,co v tom zije,nie vo z toho ma proviziu

    Thomas2408 je offline (nepripojený) Thomas2408

    Thomas2408
    keby som ja šiel stavať tak ytong + zateplenie, kondenzačný kotol + podlahové kúrenie a nič nemôžeš pokaziť
    davidko Dakujem! Trochu sa toho podlahoveho obavam-mame ho teraz v dome (plyn ohrieva vodu,nie elektricke) a vznika take cudne virenie pri stenach,neda sa dat nspr.detom postel k stenam,ktore su obvohove. Ako keby tam bol doslova prievan. Vraj teplotne mosty a este mi vadi,ze neviem vypnut/stiahnut kurenie v izbach,ktore sa nevyuzivaju. Neviete,ci je mozne mat podlahove a pri tom nemat tieto nedostatky?
    vicktor Mame podlahove kurenie, prievan pri stenach nepocitujem a jednotlive izby dokazem priskrtit prislusnym ventilom - na kazdom poschodi tepla voda prichadza do "rozvodnika" kde sa rozvetvi do viacerych hadic a kazdu miestnost/vetvu mozem otvorit/zatvorit - toto nemas???

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Mám drevodom, znova by som si postavil drevodom. Difúzne otvorená skladba. Vnútri murovaná ťažká akumulačná pec, ako pred 100 rokmi.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    davidko Smiem sa opytat drevodom -panely, ak chapem spravne, ste brali od koho? Paropriepustnu zabranu nemate vobec ziadnu? Da sa s pecou vykurit 5 izbovy bungalov?
    romana147 Pec je skôr sálavá, ťažko a pomaly bude sálať aj 8-9 metrov ďaleko, prievanom sa teploty trochu vyrovnajú, ale sálanie má teplotný spád
    bodliak Nie, drevená rámová nosná konštrukcia z KVH, robil som si všetko sám. Z vnútornej strany parobrzda, smerom von difúzny odpor vrstiev klesá. Nie je tu plyn, preto tá pec. Vykúri 85% plochy, lokálne prikurujem elektrinou v kúpelni a detskej izbe.
    bodliak @Romana, tá pec je iba sálavá a jednorázovo akumuluje cca 100 kWh tepla.
      zbaliť

    Z coho postavit nizkoenergeticky dom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.