Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať prípad, keď mám k dispozícii len bankový výpis, kde je výber z bankomatu v Čechách, ale nie je uvedená suma v CZK, len v eurách?

Ešte som sa s tým nestretla. Na výpise je uvedené výber z bankomatu v zahraničí, je tam miesto Brno, a suma 406,26€. Žiadny údaj o CZK a je mi jasné, že nemohol vyberať 406,26 eur a už vôbec nie v Čechách. Čo by tam s nimi robil? Konateľ nevie, bolo to v marci 2016. Zatiaľ to mám ako príjem hotovosti do kasy v eurách. Ale uzatváram a vôbec nie som si istá, či to tak môže byť. Či by som to predsa en nemala zaúčtovať ako príjem českých peňazí, lebo určite vyberal české peniaze.
4 komentárov     zbaliť
Mila123 ono to bolo 11 000 CZ? veď sa pozri na kurz, a vieš, že sa z bankomatu dá vybrať iba celá suma....
Katy a R ospravedlňujem sa za laickú otázku - ale je vôbec dôležité, že koľko to bolo CZK? ve´d účet je asi slovenský, v eurách - a ten údaj tam máš.
Benko ja viem že to bolo 11 tis, ale nemám na tie czk žiadny doklad, tak neviem či mám účtovať výber v eur a príjem do českej kasy v CZK alebo len eurá ako príjem do eur pokladne?
Benko Banka je naúčtovaná v eurách, to nie je problém, ale čo tá hotovosť ktorú vybral z bankomatu - o tú mi ide.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Na výpise bude suma v Eurách, lebo je to Eurový účet. Väčšina bánk píše aj výmenný kurz, ak to tak nie je, tak jedna z možností je použiť referenčný kurz ECB pre deň výberu, prijať ich ako CZK do valutovej pokladne a ten rozdiel medzi EUR a vypočítanými CZK zaúčtovať ako kurzový rozdiel.
    Naposledy upravil Dav : 01.03.17 at 15:36
    Dav Problém bude v tom, že CZK nebudú súhlasiť na technicky možnú sumu výberu - aké bankovky je možné vybrať v ČR z bankomatu.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    A nemohla to byť "záloha na pracovnú cestu"? Následne vo vyúčtovaní nespotrebovanú časť mohol vrátiť, či prípadne sa doplácalo jemu.

    Ako zaúčtovať prípad, keď mám k dispozícii len bankový výpis, kde je výber z bankomatu v Čechách, ale nie je uvedená suma v CZK, len v eurách?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.