Zavrieť

Porady

Daň z odmeny osobnému asistentovi

vyplatená odmena osobnému asistentovi pri podaní daňového priznania B mi vychádza daň z tejto odmeny je to v poriadku ?
Naposledy upravil ivka70 : 02.03.17 at 09:10
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Aká bola ročná výška odmeny? Okrem nej mal asistent aj iný zdaniteľný príjem?
maria- výška odmeny bola 1010,10 Eur , je to dôchodca
Mila123 nepodávaj DP nemá povinnosť podávať DP
Katy a R kvôli ZP je hádam lepšie podať
maria- kde som ale urobila chybu keď mi vychádza dan?
Katy a R neprečítala si si vysvetlivku - ktorá je priamo v tlačive DP (použiť postup podľa §46a)!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a prečo by to nemalo byť v poriadku ... hádam si dobre počítala?
    Ale my nevieme, že aká bola výška zdaniteľných príjmov?
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maria- zdaniteľný príjem nemal je dôchodca
    Katy a R ak bola celá odmena 1000 eur - a iné zdaniteľné príjmy nemal ? - tak si zle počítala. - treba si prečítať dobre poučenie na vyplnenie DP a aj priamo sú vysvetlivky v tlačive DP
    maria- no podľa mna by ho ani podávať nemusel, avšak čo ak mu bolo pridelené číslo IĆ
    Katy a R kedy je POVINNOSŤ podať DP - vyplýva zo zákona. (iba pridelenie DIČa to nie je)
    je na daňovníkovi - ako sa zariadi
    maria- Ďakujem veľmi pekne. No ak tam bol aj zdaniteľný príjem okolo 5000 tak daň je v poriadku či ?
    Katy a R tak mal, či nemal aj iné zdaniteľné príjmy? - veď píš riadne všetky údaje! - samozrejme, že ak mal, tak daň z odmeny musí výjsť - ve´d je to zdaniteľný príjem.
    maria- Odpravedlňujem sa ale to sú odlišné prípady mne sa jednalo hlavne o toho dochodcu. No chcela som mat istotu ze ak mal zdanitelny prijem a vyšla mi dan tak je to v poriadku. Eßte raz sa ospravedlnujem a ďakujem
    Katy a R ale tomu dôchodcovi žiadna daň nevýjde! pozri vyššie...
    maria- Ok už viem musím nájsť chybu prečo mi dáva výsledok daň
      zbaliť

    Daň z odmeny osobnému asistentovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.