Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť pri podvodnej kupe z anglicka

Chcel som z anglicka kúpiť traktory, našiel som cez inzerát dva za výhodnu cenu s tým, že komunikácia prebiehala najprv cez internet s majiteľkou(asi) a mal som tam vycestovať. Poslala mi presnu adresu aj foto a dohodli sme sa, že príde pre nás na letisko a odvezie nás pozrieť traktory. Ale ja som musel náhle do nemocnici tak potom sa ponukla, že ona zabezpečí prevoz na slovensko. Po poslaní polovice peňazí na učet v banke v anglicku (dohoda bola, že polovicu dopredu a druhu potom ked budu traktory na slovensku) sa mi ozval manažer prepravnej firmy, že traktory naložili a čakajú v Doveri na vyclenie a prechod do Francuzska. dnes mi písal ten manažer že ich colníci nechcu pustiť do francuzska kým nebude zaplatená celá suma. To už mi začalo byť podozrivé(čo majú colníci spoločné s tým či niekto zaplatil za tovar dopredu alebo až pri dodaní) tak som si znovu preklepol tú prepravnu službu a zistil som chybu v emailovej adrese ozajstnej firmy a tou ktoru mal ten manažer. A nejedná sa o malú sumu(cca 4000€) Na koho sa obrátiť? má niekto s tým skúsenosť? Tá firma v anglicku naozaj existuje, je to veľká prepravná spoločnosť.
Naposledy upravil Janko68 : 03.03.17 at 06:44
Soňa K Traktory sa kupujú v čechách ... napr. osobnou návštevou
buchač Hm...
Prečo si sa neporadil s niekym ešte pred kúpou ?
Prečo si si nepreklepol firmu pred tým "obchodom" ?
Prečo si vyplatil tú nie malú sumu vopred ?
Prečo nerozmýšľaš .......???

Lebo výhodná kúpa ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes podat trestne oznamenie, ale s najvacsou pravdepodobnostou sa mozes akurat tak rozlucit s peniazmi, ktore viac neuvidis.
    Ide o znamy vzorec podvodu, kde peniaze miznu do krajin, kde sa vypatrat nedaju.
    Naletel si.
    Naposledy upravil ivka70 : 03.03.17 at 03:39

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    kolega raz takto kupoval auto. Podobý scenár. V momente, ako uhradil zálohu, stránka sa stala neaktívna. jemu sa to podarilo stopnúť cez banku. Ale konal skôr v rozsahu hodín ako dní. Čiže veľmi rýchlo

    Potrebujem poradiť pri podvodnej kupe z anglicka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.