Zavrieť

Porady

Prenájom lesov

Dostala som ako majiteľka lesa na podpis zmluvu na prenájom. Som ochotná lesy prenajať nájomcovi, ale v zmluve nie je určená výška nájomného. V zmluve je len napísané, ak bude výnos tak dostanem podiel z výnosu, ak vzniknú len náklady na ktorých by sa mal prenajímateľ finančne podieľať sa odpočítajú v roku, ktorý vykáže zisk. Ako mám postupovať, podľa mňa táto zmluva pre mňa nie je výhodná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Jasné že nie je. Niekto špekuluje ako vás obrať o peniaze za les.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Takto napísaná nájomná zmluva je jednostranne nevýhodná pre majiteľa lesa.
    Dôvod: nie je uvedená presná suma za prenájom. V prípade "vnosu" je len obecne uvedené "podiel" (aký, koľko %????) a následne k tomu v prípade strát sa "má podieľať" na vykrytí strát. Prečo? prenajímateľ? Veď on predsa dal do užívanie a vytvárania zisku svoj les inej osobe, takže ona si svoje hospodárenie má vykryť zo svojho. A za prenájom musí zaplatiť tak, či tak, pretože hospodári na CUDZOM pozemku/v lese.

    Ako iní odporúčali - nepodpisovať, odmietnuť. Pokiaľ je už usadený v tom lese, písomne vyzvať o prinavrátenie lesa a zastavenie akejkoľvek činnosti v lese (pretože to by bolo neoprávnené užívanie cudzieho majetku a neoprávnený vstup na cudzí pozemok.)
    branislavp misoft, to je tá chytračina niekoho dobehnúť. Viacerí vlastníci tomu nerozumejú a dajú sa ľahko oklamať. Stačí podpis vlastníka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.