Zavrieť

Porady

stravné - zahran.prac. cesta

Zamestnanec bol na pracovnej ceste vo Viedni od 19.05 do 1.20 hod. nasledujúceho dňa. Z tohto vyplýva že prvý deň má nárok na stravné v lehote do 6 hodín = 11,25. Ale nie som si istá či náhodou nemám tieto dva dni spočítať a tým mu vznikne nárok na stravné od 6-12 hod = 22,50 Eur.
Ako to bude správne.
Pri slovenskej prac. ceste - Zákon hovorí, že ak 1 prac. cesta trvá dva dni a každý deň kratšie ako 5 hod, má zamestnanec nárok na stravné za časové pásmo od 5 - 12hod. Takto by som postupovala aj v horeuvedenom prípade, keby sa jednalo o slovenskú prac. cestu.
Prosím o radu, súrne.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bučo
    Zamestnanec bol na pracovnej ceste vo Viedni od 19.05 do 1.20 hod. nasledujúceho dňa. Z tohto vyplýva že prvý deň má nárok na stravné v lehote do 6 hodín = 11,25. Ale nie som si istá či náhodou nemám tieto dva dni spočítať a tým mu vznikne nárok na stravné od 6-12 hod = 22,50 Eur.
    Ako to bude správne.
    Pri slovenskej prac. ceste - Zákon hovorí, že ak 1 prac. cesta trvá dva dni a každý deň kratšie ako 5 hod, má zamestnanec nárok na stravné za časové pásmo od 5 - 12hod. Takto by som postupovala aj v horeuvedenom prípade, keby sa jednalo o slovenskú prac. cestu.
    Prosím o radu, súrne.
    Dakujem
    Náhrady sa počítajú podľa počtu hodín stráveného na SC v príslušnom dni. Teda za 19. 5. vypočítaš náhradu podľa toho, koľko hodín bol na SC, na druhý deň, ak bol hoci iba 1,5 hodiny, spadá do intervalu "SC do 6 hodín" a prináleží mu náhrada vo výške 25% denného základu plus vreckové.

    Pri ZSC nespočítavaš kratšie časové úseky pri dovch po sebe idúcich dňoch. Je to preto, lebo pri TSC, ktorá trvá menej ako 5 hodín, nie je náhrada, kým pri ZSC je náhrada, aj keby trvala len 1 hodinu.

    stravné - zahran.prac. cesta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.