Zavrieť

Porady

Je pravda že po 10 rokov možu podu vydržať?

Dobrý deň,
mám možnosť kúpiť ornú podu oproti priemyselnému parku za výhodnú cenu. Je tam nájomná zmluva do roku 2026. Je pravda , že pri takejto nájomnej zmluve je veľké riziko že subjekt ktorý zobral do prenájmu podu može po takomto veku 10 rokov vydžať podu a takto by som sa dal oklamať od predajcu?
Alebo je to závislé podla nájmonej zmluvy? ďakujem o akúkoľvek radu, postreh
OPRAVA: 10 rokov vydžať peniaze ZA 10 rokov vydžať podu
Naposledy upravil informujemsa : 06.03.17 at 14:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Majetok, ktoreho vlastnik je znamy, sa neda sa nadobudnur vydrzanim, aj keby ho najomca mal prenajaty 100 rokov.
    Co myslis tym: "vydžať peniaze" mi uz vobec nie je jasne.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Bolo napísané!
    Vydržať pozemok sa dá len vtedy, ak je vlastník pozemku neznámy a ten vydržiteľ ho obhospodaroval a staral sa o neho 10 rokov a viac vo viere, že mu patrí.
    http://www.pravny-poradca.sk/vydrzanie
    http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/...-roky-starate/
    A čo sa tka toho "subjektu" - zmluva je zmluva - bola uzavretá s VLASTNÍKOM pozemku (teda známym!) - a aj keby ten skonal, stále je vlastníkom, po dedičskom konaní sú vlastníkmi dedičia - teda by sa opravila zmluva/ napísala nová - t.z. pôda/ parcela je identifikovateľná podľa majiteľa. Takže sa nemôže stať, že by "vydržal" peniaze (tie sa vydržať nedajú - i keď niekedy fakt peniaze v peňaženkách nevydržia dlho ) - bolo by to neodôvodnené obohatenie.

    Je pravda že po 10 rokov možu podu vydržať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.