Zavrieť

Porady

Ako postupovať, ak som zabudla zamestnancovi vyplatiť preplatok z RZ2015 VšZP?

Prišla som na to až teraz, keď podpisoujem inventarizácie - teda došlo mi čo to je až teraz.
Od poisťovne sme dostali preplatok v novembri, tak teoreticky mal byť zamestnancovi vyplatený v decembri.


MOHLA BY SOM r 2016 zaúčtovať len nárok a v roku 2017 len vyplatím z bankového účtu sumu preplatku poníženú o preddavok na daň a zrazenú daň odvediem štátu? Preplatok je cca 57 eur, tak z toho daň 10,83€. A zamestnancovi pošlem list. Alebo neriešiť jeho daň, len vyplatiť preplatok?
Naposledy upravil IvetaH : 08.03.17 at 15:52 Dôvod: DOPLNENIE návrhu riešenia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rennka je offline (nepripojený) rennka

    rennka
    Ak to nie je preplatok firmy, ale FO-zamestnancov, tak VšZP pošle preplatky priamo tým osobám. Našim poslala šekom cez poštu ešte min. rok v novembri
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH Pozrela som to, ale nevyplatili zamestnancovi nič. Celý preplatok prišiel pekne na účet spoločnosti.
    Mila123 vyplať ho i teraz......
    rennka Keď si neni istá, zavolaj do VšZP a keď Ti potvrdia, že to neposlali zamestnancom ale na firemný účet, tak im to vyplať
      zbaliť

    Ako postupovať, ak som zabudla zamestnancovi vyplatiť preplatok z RZ2015 VšZP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.