Zavrieť

Porady

Dovolenka viac ako 25 dní?

Môže mi, prosím, niekto poradiť? Máme pracovníčku, ktorá nastúpila 03/04/06. Za apríl som jej teda dovolenku nerátala, neodpracovala celý mesiac. No teraz sa ma snaží presvedčiť, že zamestnávateľ jej môže len tak dopriať ešte ďalších 5 - 10 dní. Je to pravda? V ZP je len min. 20, v jej prípade už 25 dní, ale to by musela odpracovať celý rok. Sme malá firma, nemáme kolektívnu zmluvu ani nič podobné. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    podľa mňa, keď nie je kolektívna zmluva, držme sa zákonníka práce, dovolenka naviac ti neobstojí ani ako daňový výdavok

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sica
    Môže mi, prosím, niekto poradiť? Máme pracovníčku, ktorá nastúpila 03/04/06. Za apríl som jej teda dovolenku nerátala, neodpracovala celý mesiac. No teraz sa ma snaží presvedčiť, že zamestnávateľ jej môže len tak dopriať ešte ďalších 5 - 10 dní. Je to pravda? V ZP je len min. 20, v jej prípade už 25 dní, ale to by musela odpracovať celý rok. Sme malá firma, nemáme kolektívnu zmluvu ani nič podobné. Ďakujem.
    Len tak sa dovolenka nemôže dopriať, musíme postupovať podľa ZP. AK chce voľno, tak potom neplatené.( po dohode obidvoch strán).

    Dovolenka viac ako 25 dní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.