Zavrieť

Porady

DP FO "B" v § 6 v r.10 stĺpec výdavky sa mi nedá zadať vyššia suma ako suma príjmov vo prvom stĺpci !

ak do r.10 stĺpec výdavky zadám 40% z príjmov + povinné poistné z § 6 mala by mi vyjsť vyššia suma ako je v r.10 stĺpec príjmy, lebo ak sčítam 40% výdavkov a povinné poistné tak je to v skutočnosti vyššia suma ako príjem, ale túto sumu mi neberie...prečo? Dáva mi tam max. sumu príjmov, viac nie ! ale ako sa má potom doplniť z tohoto riadku správna suma do r.38 ? správne by to mala byť strata, ale nedá sa mi tam vlastne doplniť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sattelitka akože? a čo mám zadať do r.10 stĺpec výdavky akú sumu ?
    ..keď pri pauš.výdavkoch nesmie vyjsť strata, čo to znamená? že dotyčný má nárok aj na daňový bonus???? to sa mi nezdá
    miguel9991 Do riadku 10 zadate v stpci vydavky sumu taku,aku mate na r.10 v stlpci prijmy.ak chcete stratu, robte preukazatelne vydavky.Nechapem, co s tym ma danovy bonus.
    sattelitka no preukazateľné výdavky nemáme žiadne doklady, iba to poistné na SP a ZP..a ten DB sa pýtam preto lebo DB nemá nárok ak je strata.
    miguel9991 O sumu daňového bonusu sa znižuje vypočítaná daň ,kedze dan budete mat nulovu,tak jasne ,ze si nemozte uplatnit danovy bonus.
    kn-alka miguel, o čom točíš? ak je daň nula a má nárok na DB, tak mu DÚ ten DB vyplatí - neexistuje nič také, že si nemôže uplatniť daňový bonus
    Žabinka miguel9991, je to trochu inak s daňovým bonusom..
    https://podpora.financnasprava.sk/28...v%C3%BD-bonus-
    Nárok na daňový bonus má každý daňovník, ktorý spĺňa nasledovné podmienky:
    dosiahne tzv. aktívne príjmy za zdaňovacie obdobie r. 2016 aspoň vo výške 2 430 eur (pozn.: za zdaňovacie obdobie r. 2015 bol 6-násobok minimálnej mzdy vo výške 2 280 eur) a to:
    z príjmov zo závislej činnosti (zo zamestnania), ALEBO z
    príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti; okrem dosiahnutia minimálnej výšky týchto príjmov (2 430 eur) musí byť vykázaný i základ dane z týchto príjmov.
    vyživuje vo svojej domácnosti dieťa – vlastné, osvojené, dieťa manžela/ky, v náhradnej starostlivosti, ktoré sa (podľa zákona o prídavku na dieťa) považuje za nezaopatrené podľa zákona o prídavku na dieťa,
    preukáže nárok príslušnými dokladmi (kópia rodného listu dieťaťa a potvrdenie o návšteve školy, ak sa pripravuje na povolanie štúdiom ,....)
    čiže nie daň 0, ale musí byť vykázaný kladný základ dane, nemôže byť strata..
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ešte som nemala taký prípad, zaujímavé

    To je fakt, že pri uplanení výdavkov percentom nemôže vyjsť strata. V DP uvádzaš výdavky maximálne do sumy príjmov. Tým pádom nevyjde strata, len nula. A tak má nárok na DB, nakoľko nie je v strate. Teda pokiaľ v zákone neexistuje nejaký paragraf, ktorý na takýto prípad myslel a na DB nie je nárok.

    Sattelitka:

    vyplnila som DP na stránkach DÚ, výdavky percentom a ZP vysoké, aby vyšla strata.

    Výdavky sa vypisujú maximálne do výšky príjmu, takže základ dane bude nula a nárok na DB nevzniká.

    a logicky je to tak správne, nakoľko nula nie je kladný základ dane, takže žiaľ nárok na DB naozaj nevznikne.

    Aký základ dane by Vám vyšiel pri uplatnení skutočných výdavkov - zaplatených odvodov? Ak by vyšla daň nižšia než DB, tak by sa oplatilo uplatniť skutočné výdavky, než aby vyšla nula.
    Naposledy upravil kn-alka : 08.03.17 at 19:53

    DP FO "B" v § 6 v r.10 stĺpec výdavky sa mi nedá zadať vyššia suma ako suma príjmov vo prvom stĺpci !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.