Zavrieť

Porady

Ako sa uplatňuje zníženie základu dane u dôchodcu?

Dobrý deň, známa ma poprosila či by som jej nevyplnila daňové priznanie. Je dôchodkyňa ale počas roka pracovala. Jednoduché daňové priznanie vyplniť viem, ale pri dôchodcoch je to troška iné a neviem ako sa pri dôchodku vypĺňa riadok 37 a 41. U dôchodcov sa tam znižuje o ten dôchodok? Počas celého roka poberala dôchodok vo výške 3558€ a príjem mala 4928,69€, základ dane 4460,66€. Zníženie základu dane na daňovníka sa tak odpočítava od dôchodku? Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže bola poberateľkou dôchodku celý rok, má nárok len na rozdiel medzi NČZD a jej dôchodkom, teda. 3803,33-3558=245,33.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    monika08031992 Ďakujem, je možné, že vyšiel nedoplatok? Pri dôchodcoch sa nevracia daň?
    kn-alka nevracia, dôchodcovia predsa nemajú nárok na nezd.časť, len na rozdiel medzi nezd.časťou a dôchodkom.

    Ak jej však bola zrážaná daň a teraz uplatníš odpočet 245,33, mal by jej vyjsť preplatok.

    Bol dôchodcom už od 01.01. ?
    monika08031992 áno bol dôchodcom už od 01.01., celý rok. Zamestnávateľ strhol dane vo výške 757,79€. Takže do riadku 42 som odpočítala základ dane 4460,66 od riadku 41- 245,33 a potom riadok 43 mi vyšiel z toho 19% - 800,91. A tak mi vznikol nedoplatok 43,12€. Počítala som správne alebo som niekde urobila chybu?
    kn-alka zamestnávateľ strhol málo dane, alebo namiesto základu dane pozeráš hrubý príjem
    monika08031992 Podľa potvrdení od zamestnávateľov je to tak, hrubý príjem 4928,69 z toho základ dane 4460,66 a zrazená daň 757,79€.
    monika08031992 Vdovský dôchodok sa nezapočítava dobre viem?
      zbaliť

    Ako sa uplatňuje zníženie základu dane u dôchodcu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.