Zavrieť

Porady

tabuľka D-evidencia a odpočet straty

Chcela by som sa Vás opýtať ako mám vyplniť tabuľku D - evidencia a odpočet straty. Jedná sa mi o riadok 1 - celková výška vykázanej daňovej straty, do tohto riadku uvediem sumu z DP z riadku 400 alebo sa tam uvádza suma z účtovnej závierky Výkaz ziskov a strát riadok 61.
kn-alka tak keď sa to volá DAŇOVÁ strata, tak prečo chceš odpočítavať účtovnú stratu?
betka122 ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    najprv si uvedom, stratu z ktorého obdobia by si chcela odpočítavať, keďže tých podtabuliek 1-6, je tam viac v tabuľke D..
    ale všeobecne, na r.1 sa píše strata celková, na r.2 časť odpočítaná v konkrétnom zdaňovacom období, a údaje z toho r. sa prenášajú do r.2 v tabuľke Spolu podtabuľka 7, a odtiaľ sa daňová strata alebo jej časť odpočítavaná v príslušnom zdaňovacom období (najviac však do výšky sumy uvedenej na r. 400) prenáša na r. 410..
    ale ak máš na r.400 stratu, tak si nemáš čo odpočítavať a ani nevypĺňaš tabuľku D..

    tabuľka D-evidencia a odpočet straty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.