Zavrieť

Porady

Daňové priznanie, príjem zo závislej činnosti z ČR aj SR, príležitostný príjem

Prosím o radu. Potrebujem urobiť daňové priznanie manželovi.
Od januára do marca 2016 mal príjem zo závislej činnosti z ČR, od apríla do konca roka závislá činnosť SR. K tomu mal ešte príležitostný príjem za nejaké práce ako domovník.
Predpokladám, že vyplním daňové priznanie "B".
Chcem sa spýtať ako je to s nezdaniteľnou čiastkou, či uplatňujem celú sumu, keďže tri mesiace bolo z ČR
a v ktorých riadkoch tento príjem z ČR vypisujem.
Príslušné potvrdenia mám.

Ešte mám otázku čo sa týka potvrdenia z ČR :
Do úhrnu príjmov započítam sumu z r. 1 alebo sumu z r. 8 ?
Na riadku 20 mám nulu. Do daňového - úhrn povinného poistného zadávam sumu z z r. 6 alebo 20 ?

Vypĺňam aj prílohu č. 2 k DP, riadky 9,10,11 ? Zarátam tam aj niečo z českého potvrdenia?
Naposledy upravil K.A.T.K.A : 14.03.17 at 09:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Príjem zo závislej činnosti z CZ aj SK je príjmom podľa pár.5. Obidva príjmy spočítas a u českého príjmu uplatnis metódu vyňatia príjmov.

    K príležitostne mu príjmu domovnika máš aký doklad?
    Naposledy upravil veronikasad : 13.03.17 at 15:32
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    K.A.T.K.A Mám oznámenie o príjme fyzickej osoby za rok 2016, kde mi píšu že je to podľa § 8, prípadne vytlačím k tomu výpis z účtu. Stačí tak? a mám aj zmluvu
    Mihan Ako zistím poistné z prímov v ČR, keď na potvrdení nie je suma koľko sa zrazilo poistné, ale suma navýšeného poistného na hrubú mzdu?
    veronikasad Nemáš vyplnený r.20?
    Mihan Aha, už som našiel, že to poistne malo byť vačíslené na r.20, ale ja tam mám 0. Dávam prerobiť potvrdenie...
    veronikasad Kontaktujte českého zamestnávateľa, môžeš oznámiť na DU predĺženie lehoty na podanie DP.

    Ešte môže byť aj iná možnosť, ak na riadku 20 je nula (nie je prázdny), že je rezidentom ČR.
    Mihan Ide o syna, s trvalym pobytom SR, pracuje od oktobra v CR, PS: este mu aj dali zle rodne cislo na potvrdenie, takže ho treba prerobiť...
    K.A.T.K.A Ešte mám otázku čo sa týka potvrdenia z ČR :
    Do úhrnu príjmov započítam sumu z r. 1 alebo sumu z r. 8 ?
    Na riadku 20 mám nulu. Do daňového - úhrn povinného poistného zadávam sumu z z r. 6 alebo 20 ?
    veronikasad Z r.6 určite nie, treba kontaktovať českého zamestnavatela
    K.A.T.K.A aha dobre, ďakujem.
      zbaliť

    Daňové priznanie, príjem zo závislej činnosti z ČR aj SR, príležitostný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.