Zavrieť

Porady

Môžem prísť o vyčerpanie limitu zo sociálneho fondu?

nechcem sa zúčastniť hromadnej akcie v škole do zahraničia, ktorá je platená cez sociálny fond, a za ktorú si ešte musím doplatiť, je možné, že namiesto mňa pojde rodinný príslušník od kolegyne, ktorý bude mať zaplatený výlet z mojho limitu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Cerpanie socialneho fondu nie je narokovatelne a ani sa nedeli na jednotlivych zamestnancov rovnako. Nieco take ako tvoj limit v SF neexistuje.
    Cerpanie SF urcuje zakon a interna smernica, nikde nie je napisane, ze je povinnost nejaku cast vycerpat kazdym jednym zamestnancom.
    Ci zamestnavatel prispieva z SF rovnako na zamestnanca aj na rodinneho prislusnika si musis nastudovat v tom internom predpise.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    valaliky1967 dakujem, ale chcem vedieť, či može cudzí človek ísť na výlet namiesto mňa a bude mať ten výlet zaplatený zo sociálneho fondu, pretože na výlet nechce ísť veľa kolegov a tak, aby sa autobus naplnil je možné pozvať hocikoho /napr. rodinného príslušníka, kamaráta,.../
    ivka70 este raz - nastudovat so to musite v pravidlach cerpania SF u vasho zamestnavatela
    zakonny problem v tom nie je, SF mozu cerpat aj rodinni prislusnici
    nemozu tam ale napisat zamestnanca, ten by prispevok musel mat zdaneny a asi tazko moze mat zdanene nieco, co necerpal
    valaliky1967 lenže sa už u nás stalo, že namiesto kolegyne zo školy bol cudzí človek na výlete a neplatil nič viem o tom , bolo to zahladené, a interné pravidlá SF? ešte som to ani nevidela
      zbaliť

    Môžem prísť o vyčerpanie limitu zo sociálneho fondu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.