Zavrieť

Porady

SZCO a zmena uctu

Dobry den, som zivnostnik a mam niekolko otazok.

1. Mam na danovom urade nahlaseny ucet na podnikanie v banke ZUNO. Kedze ZUNO konci, idem si otvorit ucet v inej banke. Kde vsade a dokedy musim oznamit zmenu uctu?

2. Ak dnes mam u zakaznika vystavenu fakturu, na ktorej mam uvedenu banku ZUNO, zajtra si zalozim ucet v inej banke a nahlasim ho na DU, ale peniaze z fakturi mi pridu este na ZUNO, nemoze s tymto nastat nejaky problem? Kedze nahlaseny uz budem mat druhy ucet

3. Trocha mimo predoslych 2 bodov. Ak som minuly rok dosiahol prijem viac ako cca. 5000€, tak mi vznikla povinnost platit socialne odvody. Musim sa sam prihlasit na SP alebo mi to SP oznami automaticky?

Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ak platíš na ZP a aj SP to si vyžaduje doplniť ide to na výkazoch
    DÚ - Lehota je do 30 dní odo dňa, keď tieto zmeny nastali. Daňovému úradu je pritom potrebné oznámiť všetky účty, na ktorých sa vedú peňažné prostriedky vzťahujúce sa na podnikanie – bežné účty, ale napr. aj termínované účty.
    2. Je samozrejme, že platby budú dobehovať na účet v ZUNO nie je s tým žiadny problém
    3. Ak si dosiahol príjem viac ako 5298 € za rok 2016 vzniká Ti povinnosť platiť odvod na SP , teraz myslím že Ti pošlú list sami -
    Ak si podal DP k 31.3.2016 povinnosť platiť odvody Ti vznikne k 1.7.2016 ak využikeš odklad do 30.6.2017 - povinnosť Ti vznikne 1.10.2017

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.