Zavrieť

Porady

pokladňa SF a účet SF

mám rozdiel medzi pokladňou sf a účtom SF 472? musia mi sedieť? ak napríklad prispievam na stravu 472/213???mnusím to nejako vysporiadať aj v pokladni SF? dík
3 komentárov     zbaliť
Soňa K Pokladňa SF ? V živote som nič také neúčtovala.
yvica ako ako účtujete SF? tvorbu dávam 527/472 a nedávam do normálnej pokladne, nemusí sa účtovať na bankovom účte tak príjem do pokl. ja ju mám nazvanú SF 221/261 a výdaj zo SF 261/221??? tak by to malo byť nie a pýtala som sa keď mám napríklad stravné hradené zo SF 472/213 tak ako ponížim pokladňu? ďakujem
Dav Nie, to je zle
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    1. Tvorba SF 527/472,

    2. účtovanie stravných lístkov:
    2.1. došlá fa :

    213/321, 518/321, 343/321

    2. 2. Stravné lístky :

    527/213, 55% do nákladov, 472/213 príspevok SF, 331/213 doplatok zamestnanca

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Tvorba ako píšeš 527/472, žiadna pokladňa, žiadny účet. Peniaze nikam skutočne nejdú, je to účtovná a daňová záležitosť. Že je to totálna sprostosť je druhá vec, o tom teraz netočíme. Stravenky do spotreby 527A/213, prísp. zo SF 472/527. Pokladňa = hotovosť=skutočné bankovky a mince. Máš ich tam niekde ?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica a príspevky na stravné zo sf nemajú byť 472/213? ostatné príspevky 472/527 ja účtujem 472/211 ?? môže sa mi ešte niekto k tomu vyjadriť? ďakujem
    Soňa K či dáš 527/213 a 472/527 alebo 472/213 je v konečnej sume to isté, ale prečo účtuješ cez pokladňu, keď žiadna neexistuje.
    yvica neviem, lebo mi to tak bolo poradené, tak mám zrušiť pokladňu SF? no keď dám 472/527 nie je to to ísté do mi znižuje náklady?? nie
    Soňa K Rozpíš si to s konkrétnymi sumami.
      zbaliť

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    Ani pokladňa , ani osobitný účet v banke na SF nemusí byť. Účtuješ to iba na 472.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica no a ako mám zrušiť tú pokladňu keď mi tam visia peniaze zo sf? poradí prosím niekto? dík
    Dav Preúčtovať do "normálnej" pokladne: 211 SF/261, 211"normálna"pokladňa/261
    yvica a aj keď sú to fiktívne peniaze?
      zbaliť

    pokladňa SF a účet SF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.