Zavrieť

Porady

Odpočet daňovej straty v DP

Dobrý deň,

Sro dosiahla v r.2014 dan.stratu vo výške 580 eur. V r.2015 uz dosiahla daňový zisk 284 eur. V DP za r.2015 som však zabudla uvedenú stratu odpočítať do výšky ZD. Čo teraz? Môžem túto stratu uviesť resp.odpočítať v DP za r.2016 alebo musím podať opravné DP za r.2014?

Ďakujem za každú odpoveď.
Žabinka a prečo opravné za r.2014?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    stratu z roku 2014 môžeš odpočítať nasledujúce 4 zdaňovacie obdobia vo výške 1/4 za zdaňovacie obdobie najviac do výšky ZD.. ak chceš uplatniť 1/4 straty ešte za rok 2015, len cez ODP, ako píše juzek.. ale ak neuplatníš, tak o tú neuplatnenú 1/4 prichádzaš.. môžeš 1/4 uplatniť v DP za rok 2016, to je samozrejmé, ak ti vyjde ZD.. a potom ešte v DP za 2017, 2018..
    Reročka Dobrý deň,

    teraz som si všimla v DP, že nie je strata ako strata a asi som sa aj zle vyjadrila v otázke vyššie. Neviem, či uvažujem správne:

    - za ten r.2014 mi vyšiel HV pred zdanením strata 104 eur (r.100 v DP). Keďže firma dosiahla stratu, zaplatila daň vo výške daň.licencie 480 eur, takže reálna strata bola 584 eur - toto je účtovná strata? na účte 431, ktorá sa potom prerozdelí na základe zápisnice z VZ, správne?

    - avšak v DP na riadku 310 po úprave ZD o PP a OP mi vyšiel zisk 144 eur - čiže firma nedosiahla daň.stratu ale daň.zisk, takže žiadny odpočet straty sa nekoná....

    Prosím je to takto správne?

    Ďakujem.
    Žabinka -ak ti vyšiel na r.310 a teda aj na r.400 zisk, tak si daňovú stratu v r.2014 nemala a nemáš si čo odpočítať.. správne..
    -HV pred zdanením (r.100) mínus DL dostaneš HV po zdaneni, ten sa po prevode roka prenesie na 431 a ten sa na základe rozhodnutia VZ rozdeľuje.. v tvojom prípade vznikla účtovná strata -584.. správne..

    Odpočet daňovej straty v DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.