Zavrieť

Porady

dať matke syna na víkend či nie ?

Dobrý deň chcel by som vedieť Váš názor .
Matka neplatí výživne rok ( je to v riešení ). ked si zobere syna (8 rokov) na víkend tak ani s ním nieje pretože sa fláka po krčmách a syna necháva s jej frajerom(v noci) ....uz niekolko krát bol syn u nej cez víkend a ludia ktorý ju poznaju ju videli ....ožratu v krčme ....(tiež aj ja )
tak mi teraz povedzte že aká to je starostlivosť ked so synom nieje aky to je záujem ked neplatí výživne nezaujíma sa ako sa mu dari v škole čo potrebuje atd ....chlapec je zverený do osobnej starostlivosti mne ako otcovi a matka je povinna prispievať na výživu ,styk matky s dieťaťom je po dohode (nieje určený čas )
nemyslím si že je to vychova ako má byť ...preto nieje v mojom záujme dať matke syna a veriť jej že je o neho postarane
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Opýtaj sa syna.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Je to diléma. Pokiaľ matka mala úradne potvrdený styk s dieťaťom - musíš to splniť, inak by si sa dopúšťal marenia výkonu rozhodnutia.
    Ale! Pokiaľ matka (ako píšeš) v dobe, keď sa má starať o maloletého a ona to neplní (a prenecháva ho inej osobe) - máš možnosť
    a) súdne (a na základe dôkazov, svedkov) požiadať súd, aby zrušil styk matky s maloletým - je to na dlhé lakte;
    alebo b) v doprovode úradnej osoby - napr. pracovníka kurately, sociálneho pracovníka - vykonať neočakávanú kontrolu a ak aj úradník zistí neplnenie podmienok - bude to síce opäť cez súd, ale o to rýchlejšie, že matka nielenže neplní vyživovaciu povinnosť, ale podnet môže podať práve tá úradná osoba....
    A keďže veci okolo detí, ich výchovy a práv má súd riešiť čo najrýchlejšie a v ich prospech - tak na tomto základe bude nútený súd urýchlene konať.... napr. i vydaním predbežného opatrenia (po novom neodkladné opatrenie), aby matke sa zamedzil styk s dieťaťom pre ohrozenie mravnej výchovy, zanedbaním starostlivosti o zverenú osobu....
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majo978 v rozsudku máme že sa dohodneme na tom kedy s ním bude kedy nie ...ale po týchto skusenostiach nemám záujem sa s nou dohadovať
    misoft Nuž - viď vyššie - súd rozhodne......
    Ale napadol ma ešte jeden spôsob - drsnejší.... ak sa ONA odoberie na "tah".... zavolať políciu, že je dieťa bez dorozu a osoba, ktorá sa má o neho starať nie je pri ňom.... a polícia vyrazí, zistia (i keď tam bude jej druh či čo ON je) že tam je s nim iná osoba, bud overovať, či má sa o to dieťa (pre neho cudzie) starať a či je na to úradne určený. Zavolajú pracovníčku zo sociálky, zistia, komu bolo zverené do starostlivosti, povolajú ťa a vec dostanú rýchly spád..... už to bude vedieť sociálka, polícia, bude (možno) podané TO) - tak aj súd....
    majo978 no asi už len cez políciu a socialku ....len socialna pracovníčka by prišla na nečakanu kontrolu len cez deň.....ona sa fláka čo ja viem len v noci ...
    misoft Polícia pracuje 24 hodín nonstop.... a keď oni zistia, konajú.... bude zápis, soc.prac. dostane od polície upozornenie.
    jslancik ideálne zavolať políciu v čase, keď už bude "ťah" pekne rozbehnutý. čím v horšom stave bude matka, tým to bude zaujímavejšie.
    misoft ...a len potom bude "sranda"....... a na druhý deň tvrdé vytriezvenie vo forme predvolania pre zanedbanie povinnej starostlivosti.....
    avalik Chlaci, s tou policiou, je to sice dobre riesenie, ale krajne riesenie - uvedomujete si aku tramu to moze malemu sposobit?
    misoft Nuž - ako sa to vezme...... a pre malého nie je traumou i to, že má byť s matkou, ale ona sedí v pohostinstve, malý je s cudzím človekom a keď sa matka vráti, tak z nej razí chľast a tabákový smrad, je "unavená" a istotne si musí "opicu" vyspať.... a mal je zase len na krku toho cudzieho človeka, ktorý k nemu možno ani žiadny vzťah nemá....
    Takže čo je lepšie? 1krát trauma, že príde tetuška zo sociálky s políciou, alebo Xkrát vidieť matku, ako vyspáva opicu a vôbec o neho nejaví záujem?
    Mám dojem - že 1krát je menej......ako Xkrát.....
    Soňa K Presne, dieťa má vyrastať v pokojnom, stabilnom, láskyplnom prostredí a za to treba zabojovať. A rozprávať sa s ním, čo sa deje.
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    styk rodiča - tak ako ho ustanovil súd - sa nedá ľubovoľne meniť, znovu by som to dala na súd so žiadosťou o zmenu zverovania syna matke a uviedla by som všetky dôvody
    willma a toto si čítala? "styk matky s dieťaťom je po dohode (nieje určený čas )" Skrátka a jasne - nedohodnú sa? tak si matka môže uplatňovať svoje práva podaním na súde a tam môže otec uviesť všetko to čo nám napísal - je dosť možné, že vzhľadom k duševnému zdraviu dieťaťa bude styk s matkou obmedzený čiastočne alebo úplne.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Ja neviem, spravila by som ako písala Mária. Veď v rozsudku je jasne dané že "PO DOHODE". Matka si môže uplatniť svoje práva na súde ak sa jej bude chcieť - ale nakoľko je alkoholička teda aspoň podľa toho čo píše zadávateľ - tak to asi nespraví. Na jeho mieste by som to nesilila práve v záujme syna. Skôr by som sa snažila dohodnúť tak že chlapec by bol s matkou cez deň a na noc by sa vrátil domov.

    dať matke syna na víkend či nie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.