Zavrieť

Porady

Účtovanie dotácie z ÚP - akédátumy? ešte raz

Ahojte, v predošlej odpovedi mi bolo poradené toto:

nárok na dotáciu zaúčtuješ s dátumom mesiaca za ktorý mesiac žiadaš v tvojom prípade október , ku dňu kedy boli mzdy zaúčtované , účtovanie máš správne, na prelome roka za december účtujeme nárok 346/384 a zaúčtovanie do výnosov 384/648

Takže nárok za október som zaúčtovala k 24.1.2016, kedy bola vyplatená mzda. Nárok za november som zaúčtovala k 20.12.2016 a nárok za december podľa predošlej odpovede by som mala zaúčtovať dňa 30.1.2017, lebo vtedy bola hradená mzda za december 2016. Ale potom nerozumiem, ako ten výnos dostanem do r. 2016, ak nárok zaúčtujem do r. 2017.

Klient mi nikdy neprinesie žiadny doklad o schválení. Ja som urobila mzdu, napr. za október 2016, teda v novembri 2016 a on to do konca novembra uhradil. Stálle musíme čakať za výpisom z banky, aby som mu mohla pripraviť žiadosť o dotáciu. Výpis za november, kde bola uhradená októbrová mzda prišiel až 1.12.2016, takže žiadosť podal niekedy až 5.12.2016. A 15.12.2016 mu prišla dotácia za október. Teda je to rozdiel 2 mesiace.
A ja Vás ešte raz prosím, ako správne a aké dátumy mám uviesť pri zaúčtovaní dotácie za december, ktorá bola uhradená až vo februári 2017?
Veľmi pekne Vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Účtovanie dotácie z ÚP - akédátumy? ešte raz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.