Zavrieť

Porady

Máte vyriešené bezpečnostnotechnické a zdravotné služby?

Inšpektorát bol u nás a nemáme BTS a zdravotnú službu zazmluvnenú. Ide o kaderníctvo s 2 kaderníčkami. Celú agendu som vypracovala, to bolo OK, ale musíme mať zmluvne zabezpečené, lebo nemáme bezpečnostného technika. Čítam to krížom krážom dookola a aj ponuky a nechce sa mi veriť, že všetci zamestnávatelia mesačne platia paušálom niekomu za neviem ani čo. Teda viem za čo, mala som to hotové do dvoch dní. Preto sa tomu čudujem.
Nepodceňujem prácu bezpečnostného technika, poznám ju, ale takto paušálne nariadiť všetkým odvádzať mesačne niekde peniaze sa mi nezdá normálne ani morálne.
Predpokladám, že kreatívny slovenský podnikateľ to nejako vyriešil, prosím poraďte mi ako na to.
3 komentárov     zbaliť
Ing. Ľubomír Janoška BOZP je len jeden zo spôsobov, ako potrestať firmu za to, že niekoho zamestnala.
jslancik a odpady máš vyriešené?
Žabinka nepodpichuj..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    nezmyselné poplatky firmám, ktoré v podstate nerobia nič, vrátane koncesionárskych nie sú o morálnosti.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH A čo s tým robíte? Napadlo ma zaobstarať si pečiatku a robiť si sám, alebo uzavrieť zmluvu a hneď ju zrušiť a možno ďalších 5 rokov kontrola nepríde. Problém je, že mám pocit zneužitia alebo ako to nazvať, ale veľmi nepríjemný pocit.
    willma pečiatka ti je na dve veci - myslíš, že inšpektori sú blbí a nebudú pýtať osvedčenie a rovnako hasiči? Bezpečák aj požiarny technik sú evidovaní na stránkach NIP a KR HaZZ
    Ing. Ľubomír Janoška Nezamestnávam. Raz som mal pár dohodárov na 1 deň a rok som sa z toho spamätával.
    IvetaH Ale veď až blbá nie som. Na nete som našla:
    Zamestnávateľ, ktorým je fyzická osoba (napríklad živnostník), alebo štatutárny orgán zamestnávateľa, ktorý je právnickou osobou (napríklad konateľ s. r. o.), môže na svojich pracoviskách osobne vykonávať odborné úlohy bezpečnostného technika alebo autorizovaného bezpečnostného technika, ak je na ich plnenie odborne spôsobilý a

    zamestnáva menej ako päť zamestnancov, ak jeho kód podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností je uvedený v prílohe č. 1 zákona o BOZP,
    zamestnáva menej ako 19 zamestnancov, ak jeho kód podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností nie je uvedený v prílohe č. 1 zákona o BOZP.
    Odborná spôsobilosť vyššie uvedených osôb je splnená vtedy, ak táto osoba získala odborné vzdelanie v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci stredoškolským/vysokoškolským štúdiom alebo absolvovala špecifickú odbornú prípravu z bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v rozsahu najmenej 16 hodín u osoby oprávnenej na výchovu a vzdelávanie.
      zbaliť

    Máte vyriešené bezpečnostnotechnické a zdravotné služby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.