Zavrieť

Porady

Stavebná fakulta v Žiline

Dobrý deň prajem,
mám záujem o externe štúdium na Stavebnej fakulte v Žiline. Avšak neviem si vybrať odbor. Fakulta ponúka tieto št. odbory:
1, staviteľstvo (5.1.5 inžinierske konštrukcie a dopravné stavby),
2, technológia a manažment stavieb (5.2.8 stavebníctvo).

Vedel by mi niekto poradiť, ktorý odbor študovať? Mám v záujme v tomto smere podnikať, teda v rámci podnikania v odbore stavebníctvo, ktorý odbor je pre mňa viac využiteľný do budúcna? mám záujem o reálnu výstavbu objektov (stavba rod. domov, bytoviek a pod.).

Ďakujem za akékoľvek informácie.
Pekný deň
6 komentárov     zbaliť
Oliwa Veď ak chceš stavať rodinné domy a bytovky, neprihlásiš sa predsa na stavbu mostov a diaľnic, či...?
Petra1234 Pozemné stavby a pod. neponúkajú v externej forme štúdia...(
Petra1234 Pozemné stavby a pod. v externej forme štúdia neponúkajú...(
Petra1234 Takže aspoň tá technológia a manažment stavby by v tomto smere mohlo pomôcť?
Oliwa Ale veď ty píšeš že externé štúdium... dopravné stavby...
Petra1234 Ahoj Oliwa, otázočka.. takže odbor technológia a manažment stavby na fakulte v ZA je taktiež smerované k dopravnej stavbe a pod.? Lebo v KE je smerované uvedený odbor k všeobecnému stavebníctvu. Ďakujem za odpoveď a radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Musi to by v ZA? Mozno inde sa da studovat pozemne stavebnictvo externe.
    Ak iba v ZA, tak skor to druhe. Dopravne stavby boli vzdy najtazsi odbor (tazka matika ohladne unosnosti mostov) a po druhe - budes kocovat po svete podla toho kde sa aky dialnicny usek ci most budu stavat.

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Pokiaľ ja viem , pozemné stavby sa externe študovať nedajú na STU Bratislava, ani TU Košice . Môžeš študovať aj manažment stavieb a keď chceš podnikať - stavať rod. domy, bytovky môžeš zamestnať niekoho, kto má odbornú spôsobilosť na výstavbu budov, to znamená, že musí mať pečiatku odbornej spôsobilosti vydanú SKSI na činnosť stavbyvedúci v odbore pozemných stavieb.
    Petra1234 Ďakujem za info, Tento odbor otvárajú aj v KE, a mám pocit, že je viac smerovaný k všeobecnému stavebníctvu, v ZA skôr smeruje skôr k cestnému a želez. stavebníctvu, i keď má názov technológia a manažment stavieb. Týmto odborom vraj sa človek uplatní ako stavbyvedúci alebo stavebný dozor, proste funkcie v manažmente. A teda moja druhá otázka. Myslíte si, že teda ako podnikateľ v stavebníctve mi bude postačovať toto vzdelanie? Samozrejme ja tu tehlu ukladať fyzicky nebudem, avšak postačí znalosť týchto informácií získaných z tohto štúdia? Ďakujem

    Stavebná fakulta v Žiline

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.