Zavrieť

Porady

Ako súkromná osoba som prenajala priestory sebe ako podnikateľovi. Ako zúčtovať energie?

Prosím o radu, ako zúčtovať energie, ak som si prenajala priestory - samostatnú budovu, ktorá je napojená na spoločnú elektrinu s domom. Musím mať vlastné meradlo alebo stačí, že do nájomnej zmluvy uvediem, že nájomné (1€) je vrátane energií? Vopred ďakujem za odpovede.
veronikasad Podnikateľ=s.r.o. alebo živnostník?
Lenka-Smejo živnostník
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Živnostník nemôže sám sebe prenajímať žiadne budovy. Ak si chce v nákladoch uplatňovať skutočné výdavky súvisiace s prevádzkou budovy, musí budovu vložiť do obchodného majetku firmy
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lenka-Smejo Tomu nerozumiem, lebo veď živnostník ručí celým svojim majetkom, teda by sa nemal rozlišovať obchodný majetok a súkromný, alebo sa mýlim?
    jakubzemko Práve preto, že sa nerozlišuje živnostník neprenajíma majetok sám sebe ale ho preraďuje do obchodného majetku. Aj keď podľa môjho názoru také výdavky na energie preukázateľne vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmu sú daňovým výdavkom aj keď majetok nie je v obchodnom majetku.
    veronikasad Záleží na tom akú činnosť v tej budove bude vykonávať. S cenou energie pre domácnosti pri vysokej spotrebe dodávateľ energie spokojný nebude ...A dosť ťažko sa určuje pomer domacnost-podnikanie ...
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sama sebe nemôžeš nič prenajať, si jedna a tá istá osoba.
    Lenka-Smejo teda nie je možné ani dať energie do nákladov, ak tomu správne rozumiem. Chcem sa ešte opýtať, ak som chcela ako sídlo moju adresu trvalého pobytu a prevádzka mala byť v budove, ktorá síce patrí k domu, ale má vlastné popisné číslo, možem dať sídlo podnikania len tú druhú budovu alebo to musí byť adresa trvalého pobytu. K budove mám tiež vlastnícke právo.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Zmluva uzatvorená sama so sebou je od prvopočiatku absolútne neplatná.

    Ako súkromná osoba som prenajala priestory sebe ako podnikateľovi. Ako zúčtovať energie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.