Zavrieť

Porady

popalenina od neriedeneho hypermanganu

Caute,
Koza prisla do styku s neriedenim hypermanganom (palilo to a stipalo). Snazila som sa to vymyt, ale jedna mala cast sa uz nedala, ostala hneda. Teraz mam na prste taku jamku s hnedym povlakom. Neboli to. Vylieci sa to a mozem tomu nejako pomoct?
Vdaka
3 komentárov     zbaliť
Žabinka prepáč, nedá mi.. rozmýšľam, aká koza prišla do styku s hypermangánom.. a ty myslíš koža.. to len na okraj..
Anika61 Ja som si to ani nevšimla,že koza :-D
zelenydom to bolo jasne, ze sa toho niekto chyti...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Hypermangan je žieravina tak po styku s pokožkou si mal oplachovať octovou vodou pre zneutralizovanie. Hnedé fľaky by mali zmiznúť cca za 2 -3 dni ak by vzniklo začervenanie a bolestivosť treba vyhľadať lekára.
    http://zdravi.ceskyprehled.cz/pouzit...tml#upozorneni
    Môžeš použiť Erevit masť na postihnuté miesto.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zelenydom bolelo to v ten den, ked sa to stalo, ale teraz je to OK. Ta 'rana', ci skor 'jama' je tmava a nechce to odist, ale dam tomu asi cas. Ked sa tak na to pozeram, je to trochu cervene okolo trochu. Je ten lekar nevyhnutny...myslim, moze este nieco urobit v tomto stave, nie je neskoro?
    Žabinka myslím, že lekára už v tomto štádiu môžeš vynechať.. teraz sa to zrejme hojí, mozno by pomohlo jemne potrieť dákou hojivou masťou, napr. repíkovou.. ale ak by sa ti to zapálilo, hnisalo, tak lekár..
    Anika61 No neviem presne čo myslíš tou "jamou"? Ak nemáš popáleniny len na koži ale aj hlbšie určite k lekárovi
    zelenydom Tak lekar mi dal framykoin, ze by sa to malo zahojit. Len dufam, ze bez jazvy. Vdaka Vam vsetkym
    Anika61 Tak nech sa skoro zahojí :-)
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Ak to máš popáleninu, radšej choď k lekárovi. Hypermangán je žieravina, používa sa v liečbe v zriedenom pomere s vodou, inak spôsobí popáleniny..

    popalenina od neriedeneho hypermanganu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.