Zavrieť

Porady

zamestnanie Ukrajinca

môžem dať Ukrajincovi dohodu o vykonaní práce ? má tu prechodný pobyt
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzana@123 toto som čítala a preto sa pýtam či možno zamestnať ukrajinca, resp. akéhokoľvek cudzinca aj na dohodu o vykonaní práce alebo len na zmluvu.... jedná sa o to, že ide o prácu len na dva týždne
    avalik Tak čítaj ešte raz a pomaly - hneď v prvom linku - v úvode si priraď "svojho" cudzinca k príslušnému písmenu a potom čítaj ďalej - čo máš tučným zvýraznené: "Štátny príslušník tretej krajiny podľa písm. a) až e) môže byť zamestnaný len v pracovnom pomere!"
    Tweety Presne tak, na PZ.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzana@123 zuzana@123 je teraz online
    Verejné odkazyO mnePriatelia
    toto som čítala a preto sa pýtam či možno zamestnať ukrajinca, resp. akéhokoľvek cudzinca aj na dohodu o vykonaní práce alebo len na zmluvu.... jedná sa o to, že ide o prácu len na dva týždne

    Veď je tam uvedené, ako možno cudzincov zamestnať.

    andrea je offline (nepripojený) andrea

    trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac andrea
    dobrý večer, mám takýto prípad... Ukrajinec má na Slovensku živnosť ako vodič kamionu. chcem ho zamestnať... aké povinnosti mi z toho vyplývajú? Prosím prosím prosím.... poradte... ďakujem

    zamestnanie Ukrajinca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.