Zavrieť

Porady

Akým spôsobom zahrnúť výdavky na energie do daňových výdavkov pri práci z domu?

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť, akým spôsobom si môžem zahrnúť výdavky na energie do daňových výdavkov, keď budem pracovať z domu? Všetky výdavky uhrádza moja mama, ale keďže budem pracovať z domu a tým pádom sa nám zvýšia výdavky na energie, chcela by som jej prispievať 40 eur mesačne. Môžem s ňou uzatvoriť zmluvu o prenájme s tým, že súčasťou nájomného budú aj výdavky na energie? Prípadne existuje nejaký iný vhodnejší typ zmluvy? Ďakujem pekne za odpoveď.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 si zamestnanec ci szco?
ika5521 SZČO
veronikasad aký ročný príjem z podnikania predpokladáš ? Nebude pre teba výhodnejšie uplatniť si 60%-né paušálne výdavky a potom prenájom vôbec nemusíš riešiť ..
ika5521 Pre mňa sú výhodnejšie skutočné výdavky, nakoľko sú v prvom roku podnikania o dosť vyššie ako paušálne. Okrem živnosti som zamestnaná na skrátený úväzok, tak od základu dane budú závisieť aj odvody do ZP. Inak by som si uplatnila paušálne výdavky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môžeš uzatvoriť s mamkou nájomnú zmluvu, len netreba zbudnúť, že príjem z prenájmu je predmetom dane a musí sa registrovať na daňovom úrade, aj keď jej možno povinnosť podať DP nevznikne (ak ročný príjem z prenájmu bude nižší ako 500€)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 mama by nemusela vyclenit cast bytu z bytoveho fondu na podnikatelske ucely, aby ho mohla dcere szco prenajimat?
    veronikasad musela, a platiť daň z nehnutelnosti vo vyššej sadzbe. Rovnako by mala riešiť aj energie s dodávatelmi energii, kde sú sadzby podstatne vyššie ako pre domácnosti ...
    ivka70 ved to, ze to sa za tych 40 eur mesacne ani neoplati
    ika5521 Ďakujem za odpovede, tak v tomto prípade sa mi to určite neoplatí riešiť a radšej jej to vyplatím v hotovosti ako súkromná osoba.
      zbaliť

    Akým spôsobom zahrnúť výdavky na energie do daňových výdavkov pri práci z domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.