Zavrieť

Porady

Narok na dovolenku

Do práce som nastúpil 2.2.2017 v mesiaci február som odpracoval 20 dní, keďže február je krátky mesiac. No na výplatnej páske som nemal zostatok ani jeden deň dovolenky. Dovolenku mi pripísali až keď som odpracoval marec (1,5 dna) Za február teda nemám nárok ani na nejakú časť dovolenky? Na intenrete som našiel že na nárok 1,5 dna dovolenky musím odpracovať 21 dní. Čo keď ja som odpracoval 20?
Naposledy upravil ivka70 : 23.04.17 at 11:07 Dôvod: velke pismena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, nemáš. Ten vzniká až po odpracovaní 21 dní. Ročný po odpracovaní aspoň 60 dní. Ak PP bude trvať do 31.12., vznikne ti nárok na 10/12 z ročného nároku.

    rudolf83 je offline (nepripojený) rudolf83

    rudolf83
    Preto je z pohľadu zamestnanca lepšie nastúpiť už od 1. v mesiaci. Inak sa človek pripraví o časť dovolenky prislúchajúca danému mesiacu. § 102 ZP hovorí, že pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru 1/12 dovolenky za kalendárny rok.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Milan02 Prepáčte, napísal som to s chybou, nastúpil som normálne 1.2 lenže február mal en 20 pracovných dní, odpracoval som všetky pracovné dni vo februári. Aj zmluva je od 1.2
    Tweety Aj tak za 2. mesiac nárok nemáš. Ale mení sa ročný, resp. jeho pomerná časť, na 11/12.
    ivka70 Tak potom ak PP bude trvat do konca roka, vznikne narok na dovolenku na 11/12.
    Vo februari zatial narok nevznikol, lebo prvy narok vznika az po odpracovani 21 dni na dovolenku za odpracovane dni.
    Milan02 Ja sa do toho nerozumiem. Janura som odrobil u ineho zamesntavatel. Tam mi po vypovedi preplatili dovolenku. U tohto robim od 1.februara. Takze za ten februar aj tak ziadny narok ano?
    Tweety Nie, zatiaľ nie, veđ to máš dvakrát uvedené. Prečítaj si odpovede, komentáre o 14,02 ešte raz, kedy budeš mať aj za ten február. Musíš odpracovať aspoň 60 dní.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.