Zavrieť

Porady

Zmena zákonu o socialnom poistení pre spoločníkov v.o.s.

Od roku 2013 mi bolo vrátené poistné, z dôvodu zmeny zákona pre spoločníkov vos, že nie sú povinne poistení, tak som sa prihlásila na dobrovolné poistenie, v marc2014i som sa z dobrovolného poistenia odhlásila a prihlásila som sa na základe zmluvy s Uradom práce o opatrovaní ťažjo chorej blízkej osoby ako opatrovatelka až do novembra 2014/smrt otca/. Nakolko som zmluvu uzavrela v marci, kedy som nemala povinost podávat danové priznanie ako spločník vos, toto som do 30.6.2014 nepodala. Po smrti otca, som sa z poistenia opatrovatelky odhlásila a požiadala som o predčasný dôchodok. O zmene zákona som samozrejme nevedela, ale moje danové priznanie na socialnej poistovne bolo nahraté z daňového úradu v júli 2014.Nebolo mi povedáná, že na dôchod,kvoli zmene zákonu nemôžem ist-isto to nevedeli ani pracovníčky SP. a predčasný dôchodok mi priznali. Teraz po 2 rokoch na to prišli, musela som doplatit od 1,7.2014-30.6.2015 doplatit poistné, aj za obdobie ked som mala zmluvu s úradom práce, hoci nebola zrušená, a teraz žiadajú o navrátenie predčasného dôchodku, čo mi je jasné. Nie je povinná sociálna poisťovna ma odškodnit, ked ma dostala do omylu priznaním dôchodku, a ja som prestala pracovat, a tým som prišla o príjem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zmena zákonu o socialnom poistení pre spoločníkov v.o.s.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.