Zavrieť

Porady

Závislosť

Chcem Vás poprosiť o pomoc.

Môj manžel je závislý na porade. Len čo ráno vstane, uteká zapnúť počítač. V práci je stále na tejto stránke a doma sa nevie dočkať, keď zasadne k PC a bude odpovedať na príspevky.
Rúca sa mi vzťah a už nevládzem s inetrnetom bojovať.

Díky
Usporiadat
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

many1
Chcem Vás poprosiť o pomoc.

Môj manžel je závislý na porade. Len čo ráno vstane, uteká zapnúť počítač. V práci je stále na tejto stránke a doma sa nevie dočkať, keď zasadne k PC a bude odpovedať na príspevky.
Rúca sa mi vzťah a už nevládzem s inetrnetom bojovať.

Díky
teda - nechcem sa ho velmi zastavat ... lebo asi nas je tu takych viac ale podla mojho nazoru za zavislost (ako chorobu) to mozes vyhlasit az vtedy, ked zacne zanedbavat svoje pracovne povinnosti, postraca realnych kamaratov, prestane sa venovat inym svojim konickom, ktore mal doteraz ... prestane sa starat o realny zivot svojej rodiny, manzelky a deti ...

hmm... a podla tvojho nazoru, je to zavislost na porade, alebo na internete ako takom? a ako sa k tomu stavia manzel? uznava pripadne, ze je to u neho zavislost? ... mala by si napisat viac, ak chces pripadne nejaku radu ... lebo (to nevravim o tebe, ale vseobecne) ... obcas je to jednoducho ziarlivost u submisivnejsieho partnera, ze si jeho manzel/ka nasla kus svojho zivota, do ktoreho ten ziarlivy partner nema pristup a informacie odtial sa moze dozvediet iba sprostredkovane a nie priamo ... skratka: ziarlivy partner straca kontrolu nad castou zivota svojho partnera ...

ako je to u vas? ... ak teda chces o tom otvorene hovorit, ... mozme skusit, mozno sa tvoj problem trosku objasni a potom nasledne aj poriesi
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

si to citam po sebe ... vlastne niekedy v takej situacii ziarli aj dominantny partner ... ze sa jeho prikazy a zakazy prestavaju dodrziavat ...

je to zlozite ... preto som to vsetko pisala, lebo v tvojom povodnom prispevku bolo ze: "nevladzem s internetom bojovat" a to ma vlastne "nakoplo", aby som ti odpovedala ... preco mas pocit, ze musis s internetom bojovat ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
many1
Chcem Vás poprosiť o pomoc.

Môj manžel je závislý na porade. Len čo ráno vstane, uteká zapnúť počítač. V práci je stále na tejto stránke a doma sa nevie dočkať, keď zasadne k PC a bude odpovedať na príspevky.
Rúca sa mi vzťah a už nevládzem s inetrnetom bojovať.

Díky
many 1 prosím Ťa , nerob skôr uzáver situácie ,ako si všetko pekne po poriadku premyslíš....a prídeš na to sama ......že je veľa žien , ktoré by sa potešili , aby mali chlapa doma .

Nechci ,aby ten Tvoj sa kade tade začal flákať .....to by bolo ešte horšie .

Občas ho odožeň od PC a pridaj sa aj Ty do našej poraďáckej rodiny - nech aj Tebe vytvorí také podmienky ako má on ...treba rovnoprávnosť vo všetkom .
No predsa Ti nebude v tom manžel brániť ....to neverím a to ani nemôžeš dopustiť. A ak áno ......potom napíš o ktorého manžela poraďáka sa jedná a my s ním spravíme diskusiu .
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Zita5
...
Nechci ,aby ten Tvoj sa kade tade začal flákať .....to by bolo ešte horšie.

Občas ho odožeň od PC a pridaj sa aj Ty do našej poraďáckej rodiny - nech aj Tebe vytvorí také podmienky ako má on ...treba rovnoprávnosť vo všetkom .
No predsa Ti nebude v tom manžel brániť ....to neverím a to ani nemôžeš dopustiť. A ak áno ......potom napíš o ktorého manžela poraďáka sa jedná a my s ním spravíme diskusiu .
Zitka, ten moj sa obcas aj po veceroch "kade tade" flaka, :p ale ja predpokladam, ze sa slusne prechadza so psom, inokedy si kopka v zahrade, obcas zajde s kamaratmi na jazz a harom deci vina ... pisem to preto, lebo by som nebola rada, keby som ho furt v jednom kuse mala za suknou ... ale to je po skoro 30 rokoch manzelstva asi pochopitelne

a je celkom mozne, ze keby sa tu medzi nas many zaradila, tak by manzelovi poradu mohla dost znechutit ... :p
---------------------------
Citala som uz velmi davno pribeh z manzelskej poradne. Manzel bol trosku despota, osoboval si pravo vediet o vsetkom, co jeho manzelka kazdu hodinku cez cely den robi... tusim kvoli tomu ani nebola zamestnana. Po case sa to manzelstvo zacalo "dusit" vo vlastnej stave ... a manzelka vyhladala poradnu. Dostastia bol manzel taky "osvieteny", ze pristupil na spolupracu. Tam im psycholog vysvetlil (okrem ineho) ze je dolezite pre kazdeho cloveka mat kusok miesta na svete, do ktoreho mu nikto nevidi, nikto sa mu tam nedostane. Bohuzial - opak sa traduje, ludia si myslia, ze ked sa miluju, tak je ich povinnostou tomu druhemu povedat uplne vsetko, dokonca aj kazducku myslienku ... a to ludia vyhlasuju za (povinnu) uprimnost, ktora partnerstvu pomaha ...
Nie je to tak, to je davno potvrdene ... ten kusok absolutnej intimity potrebuje kazdy clovek pre svoje dusevne zdravie ...
Takze: ti manzelia dostali terapeuticky prikaz: manzelka si kupi pokladnicku s klucikom a zamkne si ju, kluc schova tak, aby sa manzel naozaj do tej pokladnicky nedostal ... dodrzali to a ich vztah sa velmi zlepsil

po case sa terapeut o tom s manzelkou rozpraval - sama sa priznala, ze vlastne po tolkych rokoch s prisnym manzelom vlastne ani nema ziadne "tajne" dokumenty, alebo listy, alebo ine malickosti - tak v tom zamknutom kusku sveta mala fotografie Karla Gotta !!

0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ayya
Zitka, ten moj sa obcas aj po veceroch "kade tade" flaka, :p ale ja predpokladam, ze sa slusne prechadza so psom, inokedy si kopka v zahrade, obcas zajde s kamaratmi na jazz a harom deci vina ... pisem to preto, lebo by som nebola rada, keby som ho furt v jednom kuse mala za suknou ... ale to je po skoro 30 rokoch manzelstva asi pochopitelne
ayya

ayya ja som ale v mojom príspevku mala na mysli takého flákača , ktorého by som ani ja nechcela .......dúfam že si pochopila .
Napríklad aj ja sa priznám , že som rada keď ten môj niekam " vypadne " aspoň na chvíľu a nemám ho stále za sukňou .....:p

Inak je veľmi ťažko sa k tomuto príspevku vyjadrovať .To sú veľmi háklivé a krehké veci ......či to je 2-ročné manželstvo alebo 30- ročné manželstvo . Je to všetko o vzťahu dvoch ľudí .
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Zita5
Inak je veľmi ťažko sa k tomuto príspevku vyjadrovať .To sú veľmi háklivé a krehké veci ......či to je 2-ročné manželstvo alebo 30- ročné manželstvo . Je to všetko o vzťahu dvoch ľudí .
hej, mas pravdu - preto som aj napisala, ze ked chce pripadne nieco poradit, nech napise trosku viac ... tam je tazko "pravdu hladat" ... do vztahu dvoch ludi malokedy vidi cudzi clovek dobre a spravne a jasne ...
ale - par vseobecnych zasad predsa len existuje
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
ayya
... pisem to preto, lebo by som nebola rada, keby som ho furt v jednom kuse mala za suknou ...
No ayya, myslím si, že ten tvoj, keby chcel byť pri tvojej sukni, tak je určite tým pádom aj pri počítači. Lebo ty si pri ňom asi stále... Nie si aj ty náhodou závislá od Porady ?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Jozef I
No ayya, myslím si, že ten tvoj, keby chcel byť pri tvojej sukni, tak je určite tým pádom aj pri počítači. Lebo ty si pri ňom asi stále... Nie si aj ty náhodou závislá od Porady ?
noooooo ... ja som taky "navalovy" zavislak, napr. som na viac ako osem mesiacov z porady zmizla minuly rok.... a stale este stiham aj pracovne povinnosti, aj domacnost, aj kopec inych veci okrem porady, neboj :p

ale ok, vratim ti otazku ako pingpongovu lopticku: nepise sa v tom prvom prispevku nahodou o tebe?
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

ayya
Takze: ti manzelia dostali terapeuticky prikaz: manzelka si kupi pokladnicku s klucikom a zamkne si ju, kluc schova tak, aby sa manzel naozaj do tej pokladnicky nedostal ... dodrzali to a ich vztah sa velmi zlepsil


Utekám si kúpiť pokladničku... Ja mám všetko len tak "lehce pohozené" po šuplíkoch.......



0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Many 1 len ho Ty pekne pusti na poradu, napíš mu ss-kou voľačo pekné /inkognoto, nie že sa mu hneď priznáš že si to Ty!/ a uvidíš čo máš doma. Budeš si naisto prečo Tvoj manželíček vysedáva pri porade, vieš? Za pokus nič nedáš a potom sa už budeš vedieť zariadiť. Či máš alebo nemáš dôvod na žiarlivosť viete Vy dvaja najlepšie. Do toho sa Vám určite nebudem miešať, nakoľko na to nemám právo. Pospomínaj prečo Ti to vadí, že chodí na poradu. Jednoducho s rozvahou a reálne prehodnoť, čo Ti vlastne vadí na týchto jeho posedeniach. Úprimne, bez podozrievania. Prídeš na to, že nakoniec budeš mať Ty výčitky že ho takto podozrievaš. Ako tu sledujem najčastejšie a najskalopevnejšie poraďáčky pochybujem o tom, že by tu pôsobili z iných ako profesionálnych aspektov. Pokiaľ sa jedná len o tú zdravú žiarlivosť /v čo úprimne verím/ tak je to správne. Nepochybuj ani o sebe ani o manželovi, veď ho máš stále v dohľade.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Elena Navrátilová
Many 1 len ho Ty pekne pusti na poradu, napíš mu ss-kou voľačo pekné /inkognoto, nie že sa mu hneď priznáš že si to Ty!/ a uvidíš čo máš doma.
Tak Elenka toto bol super nápad. Len by som nepokúšala cez ss-ku zisťovať,či je dôvod na žiarlivosť alebo nie. V takomto druhu komunikácie sa dá napísať čokoľvek.Hlavne keď si človeka na druhej strane predstavujeme na svoj obraz. A vzťahy môžu byť ešte horšie. Keby ale Many 1 napísala manželovi krásnu ss-ku a pozvala ho napríklad na prechádzku, na kávu,na... Myslím, že by neodolal.:p
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

účtovník 007
Tak Elenka toto bol super nápad. Len by som nepokúšala cez ss-ku zisťovať,či je dôvod na žiarlivosť alebo nie. V takomto druhu komunikácie sa dá napísať čokoľvek.Hlavne keď si človeka na druhej strane predstavujeme na svoj obraz. A vzťahy môžu byť ešte horšie. Keby ale Many 1 napísala manželovi krásnu ss-ku a pozvala ho napríklad na prechádzku, na kávu,na... Myslím, že by neodolal.:p
Veď ale inak ostane len pri podozrievaniach. Každý si musí určiť mantinely podľa toho na čo sa cíti. To vieš, niekomu to vyhovuje /každý sme svojim spôsobom alibista a záleží len na tom ako sme sami k sebe úprimní/. Takže Many 1 ďalší krok je Tvoj.
0 0
jubo jubo

jubo

ayya
ale ok, vratim ti otazku ako pingpongovu lopticku: nepise sa v tom prvom prispevku nahodou o tebe?
Myslýš ayya, že trafená hus zagágala?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
many1
Chcem Vás poprosiť o pomoc.

Môj manžel je závislý na porade. Len čo ráno vstane, uteká zapnúť počítač. V práci je stále na tejto stránke a doma sa nevie dočkať, keď zasadne k PC a bude odpovedať na príspevky.
Rúca sa mi vzťah a už nevládzem s inetrnetom bojovať.

Díky

Many1, ja v tom skutočne nič zlého nevidím, že už skoro ráno ide na Poradu. Ja keby som mala doma net/ čo verím, že čoskoro budem mať/ tak rozhodne aj ja by som bola od rána do večera , od večera do rána na Porade. Takto Ti povím, že som v robote celé dni od rána do 14. 00 som na Porade
Nemáš vôbec dôvod na žiarlivosť, lebo sama píšeš, že len odpovedá na príspevky.To by bolo horšie, keby bol stále na stránke nejakej zoznamovacej nemyslíš???
keď si všimneš tu je z nás veľa ľudí aj ženy čo sme závislé na Porade a to neznamená, že tu máme niekoho no veď vieš ako to myslím.
skôr si podebatíme a radíme si navzájom.
Predsa potom vieš a máš prehľad o tom, pod akým nickom je prihlásený a vieš o jeho pohybe nie?
a nebude to v tom, že prosím Ťa neuraz sa , že nemá čas na Teba??alebo nechce mať???
ale potom to treba riešiť ináč a nie bojom s netom. napr. s diskusiou!!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pozrite môžeme len hádať o ktorý nick sa jedná .........koľko mužov poraďákov je stále na PORADE ........:p :p je nás tu veľa .....


Ale i napriek tomu many1, ja som už raz podobnú tému otvorila , lebo ten môj mal tiež nejaké narážky .......pár krát som mu prečítala príspevky , pri čom sa aj dobre zasmial .......a už si zvykol ...mám pokoj ....

Tu Ti pripájam moju tému :

dosť žartov ....čítaj uvidíš .......

http://www.porada.sk/t19398-p-o-r-a-...-manelka-.html
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Many1, ešte mi napadlo, pridaj sa aj Ty a uvidíš, že čo to je" závislosť na Porade", ale nieže potom sa budete vadiť kto skôr má ísť na Poradu.
Nebudeš vedieť sa od toho odtrhnuť, to mi ver!!!!
Vyskúšaj a uvidíš!!!
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ale - ak ten spominany manzel (ked si plni obvykle povinnosti) ma nasu poradu ako tu "zamknutu pokladnicku" ... tak ho svojou pritomnostou many odtialto vyzenie a on si najde nieco ine ...
---------------------
aby bolo uplne jasne: ja sa nestaviam jednoznacne na stranu manzela, mame prilis malo informacii na to, aby sa dal vyslovit nejaky jednoznacny zaver... teraz sa uz rozpada viac ako polovica manzelstiev (v tom nie su zapocitavane tie dlhodobe vztahy, ktore su vlastne skoro ako manzelstva, akurat bez papiera) ... rozsiruje sa aj "internetova nevera", co tiez moze byt naozaj zavazny problem ...
Ako vieme, my - co tu poctivo a slusne odpovedame na vselijake otazky, co sa moze diat v sukromnej poste? Nahodou, zdalo by sa mi to super vymyslena "finta", keby sa tato stranka pouzivala ako "zastera" na skytu internetovu neveru, he ! :p ... teda ak by bol manzel nenapravitelny zaletnik

Lenze: ziaden vztah medzi dvoma ludmi nie je stopercentne isty, ... aj partnerstvo s papierom sa predsa moze rozpadnut pomaly uz bude v nasej spolocnosti "normou" zazit v zivote dve manzelstva (velmi tym trpia deti, nevieme ich zatial dostatocne ochranit pred takymi traumami) ...
Kazdy dospely (psychicky, nie iba fyzicky) sa skratka musi naucit zit s takou neistotou ... s tym sa neda nic moc robit. Neistota je trvalou sucastou nasich zivotov, ci sa nam to paci, alebo nie ... a cim sa ju naucime lepsie zvladat, tym stastnejsi moze byt nas zivot ... imho
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ale Many 1 nepíše, že žiarli na poradu, možno jej vadí, že sa nevenuje jej, alebo malým deťom, ktoré skutočne potrebujú pozornosť obidvoch rodičov.
A verte, ak malé deti vidia rodičov stale sedieť za peckou, o niekoľko rokov sa nebudú vedieť inak baviť ako za počítačom. A deti sa predsa majú hrať!!! vonku, s loptou, s rodičmi, bez rodičou .......ale hlavne nie!!! presedieť pol dňa u počítača.
Ja takisto strávim kopec času u počítača / ale aj u šporáka, v záhrade/ ale ak majú moje deti / už dospelé/ potrebu sa so mnou zhovárať, všetko ide bokom. A prepáčte mi, ak sa niekoho dotknem , ale aj porada
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

rosemary
Ale Many 1 nepíše, že žiarli na poradu, možno jej vadí, že sa nevenuje jej, alebo malým deťom, ktoré skutočne potrebujú pozornosť obidvoch rodičov.
A verte, ak malé deti vidia rodičov stale sedieť za peckou, o niekoľko rokov sa nebudú vedieť inak baviť ako za počítačom. A deti sa predsa majú hrať!!! vonku, s loptou, s rodičmi, bez rodičou .......ale hlavne nie!!! presedieť pol dňa u počítača.
Ja takisto strávim kopec času u počítača / ale aj u šporáka, v záhrade/ ale ak majú moje deti / už dospelé/ potrebu sa so mnou zhovárať, všetko ide bokom. A prepáčte mi, ak sa niekoho dotknem , ale aj porada
Rosemary, myslim, ze si sa nikoho nedotkla
Stale zdoraznujem to, ze "ak si plni obvykle povinnosti" ... a samozrejme medzi obvykle povinnosti patri aj venovat sa detom, malym tym viac, ze si same nevedia najst zmysluplnu zabavu a my ako rodicia sme za ich dobru naladu zodpovedni ... velkym detom sa uz nemame "povinnost" venovat sa tolko, ako malym - ale robime to aj tak, lebo -

kazdy clovek vzdy, ale naozaj vzdy robi iba to, (a bude to zniet provokativne) o com predpoklada, ze mu prinesie po emocnej stranke viac zisku ... (prosim odlisit od ekonomickej stranky) ale, samozrejme ze sa clovek v tom bilancovani (ktore casto prebieha podvedome) zmyli ... teda: clovek predpoklada nejaky emocny zisk (alebo vyhnutie sa emocnej strate) ale jeho predpoklad sa mu nevydari ... mozno preto (ze sa niekedy aj nevydari) to nie je take uplne jasne na prvy pohlad a ludom sa pripisuju aj ine motivacie.

v konani sme vsetci "absolutni emocni egoisti" ... preto casto pomoze, ak sa vydari zadefinovat, aky emocny zisk ten clovek svojim konanim sleduje ... to by iste pomohlo aj many1 ... keby sa jej podarilo zistit, z akeho dovodu jej manzel vysedava na porade, preco je to pre neho prijemnejsie ako ine cinnosti - mohli by sa veci pohnut a nieco by sa mohlo u nich poriesit ...
---------------
uf - tak som si to nakoniec trufla napisat myslim, ze mozem ocakavat na tuto temo viac otazok.. ok, pokusim sa pripadne zodpovedat
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
ayya
uf - tak som si to nakoniec trufla napisat myslim, ze mozem ocakavat na tuto temo viac otazok.. ok, pokusim sa pripadne zodpovedat
Neprivlastnila si si túto tému ? Mám taký pocit, že sa to tu celé začalo uberať nejakým iným smerom. Alebo sa mi to len zdá? Neviem.

P.S. Možno Many 1 nie je žena, ale rovno ten manžel. Kto to vie, nech odpovie.... Alebo by mal pravdu Jubo???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať