Zavrieť

Porady

Ako zariadim, aby mi chodil písomný výpis z účtu?

Mám účet vo Fio banke. Myslím, že existuje zákon, že ak chcem, banka mi je povinná každý mesiac posielať písomný výpis z účtu na adresu. Je to pravda?

Potrebujem mať nejaké potvrdenie o adrese nezávislé od môjho občianskeho, aby som sa mohol zaregistrovať na niektoré online finančné služby. Výpis z účtu je jedna z možností.

Ako dosiahnem, aby mi ho posielali bez toho, aby som musel platiť nejaké poplatky? Dá sa to nastaviť online?

Ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 30.04.17 at 15:03
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Formát výpisu z FIO banky nepoznám, napr. elektronický výpis z VUB má uplne rovnaký formát ako zaslaný v papierovej forme, rozdiel je len vo farbe a kvalite papiera...
adrapo Ja by som potreboval písomný výpis.
veronikasad Veď ten čo si vytlačíš doma je taký istý ako pošlú z banky poštou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak ti nestačí vytlačiť si výpis z IB /alebo zasielaný elektronicky/ - tak si pozri cenník na ich stránke - a tam nájdeš aj cenu za túto službu. zadarmo to veru nie je!
    https://www.fio.sk/docs/sk/Fio_banka_SK_cennik.pdf
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Mne chodia výpisy poštou - v cene balíka služieb. Keď otravujú telefonicky že mi zmenia spôsob doručovania, tak ich odfajknem, že nebudem míňať toner na ich reklamy ...
    Katy a R ale máš zaplatený nejaký balík / a máš FIO?/
    veronikasad ano, nie je to bezplatné vedenie účtu. Ale každú chvílu otravujú s elektronickým zasielaním výpisov.
    vicktor Ja mam Fio bezplatne a vypisy nedostavam ziadne - ani papierove ani mailove. A vobec mi nechybaju. Takisto SLSP.
    Uni, CSOB, mB posielaju mailom kazdy mesiac (po vzajomnej dohode).
    Katy a R predpokladám, že ak by si chcel, tak si vieš vygenerovať výpis za akékoľvek obdobie ... a aj vytlačiť, ak by to ozaj bolo nutné /aj potvrdenia o platbe a pod/
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Navštív osobne banku a informuj sa aké má konkrétne Tvoja banka podmienky.. Určite sa to dá..
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač By si veľa chcela....

    Dotyčný si chce nastaviť onéééé, že line.
    Kuwa...a potom sa poniektorí čudujú, že s nimi systém vydrbáva...
    Raz darmo, niet nad osobný kontakt.
    vicktor Preco osobne? Nech zatelefonuje alebo posle mail.

    adrapo, a maju to napisane v popise "balicku" alebo cenniku sluzieb?
    branislavp vicktor, osobná komunikácia nadovšetko, vybaví sa aj to, čo človek neočakáva, dostane viac informácií.
    Katy a R viktor cenník je tu už priložený - ešte minulý mesiac /nikto neklikne/
    vicktor Minuly mesiac ...
    Medzitym boli dva sviatocne dni, potom som mu napisal / popchol hned, ale nech si hlada sam.
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    "Ako dosiahnem, aby mi ho posielali bez toho, aby som musel platiť nejaké poplatky? Dá sa to nastaviť online?"



    Nijako. O papierový výpis môžeš požiadať, ale je to platená služba. Stačí si pozrieť cenník banky str. 8:


    https://www.fio.sk/docs/sk/Fio_banka_SK_cennik.pdf


    Tam je, že papierový výpis stojí 2 EUR a keď si ho chceš nechať zaslať poštou, tak si priplatíš ešte 1 EUR. Takže za každý výpis zaplatíš 3 EUR.

    "Myslím, že existuje zákon, že ak chcem, banka mi je povinná každý mesiac posielať písomný výpis z účtu na adresu. Je to pravda?"


    Je aj nie je. Podľa § 44b zákona o platobných službách je banka povinná poskytnú bezplatne 1x mesačne elektronicky alebo papierovo. Ak poskytne bezplatne elektronicky, nemusí bezplatne aj papierovo.

    Ako zariadim, aby mi chodil písomný výpis z účtu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.